Back to ŚREDNIE SUKI

Sonia

SONIA P 77/10/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD : PAŹDZIERNIK 2020

Kategoria:

Opis

Sonia to przecudna, średniej wielkości suczka w typie pit bulla. Najczęściej stoi pośrodku swojego boksu, wypatrując wielkimi oczkami znane osoby, które zabiorą ją na spacer albo chociaż pomiziają przez kraty.

Jej wiek oszacowano na 6 lat, jednak zachowuje się jak żądny zabaw szczeniak. Bardzo chętnie przychodzi na głaskanie i jest zdecydowanie bardziej zainteresowana kontaktem z człowiekiem niż smaczkami. Została odebrana interwencyjnie od właścicieli z powodu zaniedbania – suczka miała na brzuszku guza wielkości pięści i wymagała natychmiastowej interwencji weterynaryjnej. Niestety nie znamy szczegółów jej przeszłości – byli właściciele, u których przebywała rok, zanim trafiła do schroniska, znaleźli ją i przygarnęli. Okazało się jednak, że nie zapewnili Soni odpowiedniej opieki.

Sunia początkowo może wydawać się trochę wystraszona i nieufna, jednak już po chwili wychodzi jej cudowny charakter. Jest pieskiem wesołym i energicznym, który nie może się doczekać, żeby pokochać swojego nowego człowieka. Bardzo brakuje jej pieszczot i uwagi oraz codziennych spacerów i zabawy bez końca.

Bez problemu daje sobie założyć obrożę i smycz. Na spacerach bardzo ładnie mija inne pieski i nawet gdy na nią szczekają, jej jedyną reakcją jest postawienie uszek i obserwacja. Nie ciągnie na smyczy i raz po raz zerka, czy wolontariusz nadal jest po drugiej stronie smyczy. Coraz częściej zdarzają się jej entuzjastyczne „susy” oraz zachęcanie do zabaw i kontaktu. Jest pieskiem kochającym ruch, dlatego krótkie spacery dookoła osiedla to dla niej zdecydowanie za mało.

Sonia nie jest agresywna do innych piesków. Podczas pobytu w schroniskowym szpitalu dzieliła boks z futrzanym kolegą i dogadywali się bardzo dobrze. Jest w schronisku krótko, więc dopiero ją poznajemy, jednak na pewno w przyszłości zaktualizujemy opis. W międzyczasie zachęcamy do odwiedzania Soni, na pewno się ucieszy!

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954