Back to ADOPTOWANE

Satiw

SATIW P 126/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Satiw to około ośmiomiesięczny piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w styczniu bieżącego roku. Został przywieziony przez osobę, która go znalazła. Niestety od tego czasu nikt się po psiaka nie zgłosił.

Satiw to prawdziwe psie dziecko. Jest niezwykle wesołym i energicznym psiakiem, jak na szczeniaka przystało. Gdy tylko zobaczy znajomego sobie wolontariusza, zaczyna podskakiwać z radości, nie mogąc doczekać się wyjścia na spacer. Niestety Satiw nie został nigdy nauczony chodzenia na smyczy dlatego wszelkie wyjścia z nim to prawdziwe wyzwanie. Psiak ciągnie za smycz z całej siły i nie reaguje na upomnienia wolontariusza. Jest to coś nad czym wciąż pracujemy, ale brak codziennych spacerów na pewno nie pomaga przyspieszyć tego procesu. Sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej na wybiegu. Tam Satiw może do woli biegać i poznawać teren. Umie aportować piłeczki i ładnie przybiega na zawołanie. Potrafi również wykonać podstawowe komendy (siad, łapa), a zachęcony smaczkami robi to z wielką radością.

Satiw obecnie zamieszkuje boks z innym psiakiem i bardzo dobrze się dogadują. Satiw dużo uczy się od swojego starszego kolegi. W przyszłości mógłby zamieszkać z innym psiakiem, ale najlepiej byłoby je wcześniej poznać i zobaczyć, czy przypadną sobie do gustu. Satiw jest psiakiem bardzo pozytywnie nastawionym do ludzi. Lubi ich towarzystwo, choć momentami potrafi być mało delikatny.

Satiw to wspaniały psiak, na którego czeka jeszcze wiele nauki. W warunkach domowych na pewno szybciej przyswoiłby wszelkie zasady pieskiego życia. Tego olbrzymiego szczeniaczka polecamy rodzinom prowadzącym aktywny tryb życia i mającym przynajmniej małe doświadczenie w wychowywaniu psów. Za nowy dom Satiw odwdzięczy się dużą dawką miłości.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783