Back to ADOPTOWANE

Rus

RUS P 57/07/18
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2009r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD LIPCA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Rus pojawił się u nas w schronisku po 9 latach w domu, ponieważ jego właściciel przestał sobie z nim radzić. Z początku był przestraszony i skłonny do ucieczek. Nie szukał za bardzo kontaktu z człowiekiem, wydawało się, że jedyne, co go interesuje, to ucieczka – z boksu, z wybiegu, ze schroniska. Zupełnie nie potrafił się odnaleźć w nowej sytuacji, w miejscu, gdzie nie było jego człowieka. W boksie zachowywał się grzecznie, jednak tylko czekał, aż go ktoś wypuści. Dopiero po pewnym czasie Rus zaakceptował swój los. Okazało się, że potrafi być wpatrzonym w człowieka psiakiem, który wręcz szaleje za jedzeniem i w zamian za smaczka chętnie wykona wiele komend. Ładnie reaguje na swoje imię i przychodzi na zawołanie. Jedzenie jest dla niego na tyle cenne i kuszące, że często, jeśli wyczuje smaczki, próbuje je wymusić przez skakanie czy nawet próby „kradzieży” przysmaku. Trzeba zwracać na to uwagę i nie pozwalać na takie zachowanie. Upomniany uspokaja się i grzecznie czeka na nagrodę.

Mimo wieku Rus kocha ruch i potrzebuje długich spacerów, zabawy i ćwiczeń. Chodząc na smyczy, jest bardzo zainteresowany eksplorowaniem terenu i często lubi pociągnąć do interesującej go rzeczy. Z początku boks zamieszkiwał z innymi psami i dobrze się z nimi dogadywał. Aktualnie mieszka sam, ale na spacerach nie ma problemu z przejściem obok mijających go kolegów. Raczej ignoruje inne psy, nie jest do nich negatywnie nastawiony, ale też nie szuka z nimi na siłę kontaktu.

Rus nie jest zbyt wylewnym psiakiem, sam nie dopomina się o pieszczoty czy uwagę człowieka, ale lubi głaskanie i wspólną zabawę – przeciąganie się szarpakiem, aportowanie.

Rus jest przeuroczym, zrównoważonym psem, który szybko się uczy i jest chętny do współpracy z człowiekiem. Psiak poszukuje kogoś, kto będzie konsekwentny oraz zapewni mu odpowiednią dawkę aktywności.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178, 724 107 714