Back to ŚREDNIE PSY

Rudi

RUDI P 8/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2018

Kategoria:

Opis

Rudi to bardzo przyjazny i pozytywnie nastawiony do świata psiak. Należy do tych czworonogów, które są szalenie energiczne i cierpią na swego rodzaju psie ADHD. Nic dziwnego więc, że nie znosi on swojego boksu i za wszelka cenę chciałby się z niego wydostać. Jego niewielkie ciałko mieści w sobie bowiem wulkan energii.

Z drugiej strony jest to psiak bardzo niekłopotliwy, ponieważ wyprowadzony na wybieg jest w swoim psim raju, gdzie uwielbia wąchać, szukać i eksplorować teren. Doskonale potrafi sam sobie znaleźć zajęcie, choć od czasu do czasu sprawdza, czy jego człowiek jest na wybiegu. Wskakuje wówczas na kolana lub przybiega, by polizać opiekuna i dać mu całusa. Rudi bardzo niechętnie wraca do swojego boksu, stąd czasem trzeba go tam wabić podstępem, proponując smaczka. Jednocześnie jednak jest bardzo kontaktowym psiakiem, który reaguje na przywoływanie przez opiekuna.

Rudi w schronisku nigdy nie wykazywał żadnej agresji w stosunku do ludzi, niemniej jednak to właśnie z powodu ugryzienia został oddany do schroniska. Z przedstawicielami swojego gatunku dogaduje się rozmaicie – z jednymi się przyjaźni, pozostałych namiętnie obszczekuje.

Na pewno na tego psiaczka czeka gdzieś kawałek ogródka, gdzie szczęśliwy Rudi mógłby obdarowywać świat swoją radosną naturą.

Kontakt do wolontariusza: 601 891 868