Back to ŚREDNIE PSY

Reon

REON P 56/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LIPCA 2020

Kategoria:

Opis

Reon to młody, śliczny psiak w typie cocker spaniela. Trafił do schroniska w lipcu 2020 roku oddany przez opiekunów, którzy deklarowali, że może być niemiły zarówno do obcych, jak i opiekujących się nim osób. Wiemy też, że w przeszłości przeszedł zabieg operacji oczu.

Jak na razie cały czas poznajemy się i nie potwierdza się to, co mówili opiekunowie, oddając go do schroniska. Reon stara się zaprzyjaźnić, aczkolwiek z początku znajomości nie jest wylewny. Do obcych osób podchodzi raczej z rezerwą. Po kilku spacerach jednak jego euforii na widok wolontariusza nie ma końca. 🙂 .

Psiak jest nauczony podstawowych komend. Uwielbia się bawić, chętnie biega za rzucanymi przedmiotami, ale nie oddaje ich, więc trzeba przygotować mu coś na podmianę. Na smyczy z początku szarpie, zwłaszcza będąc podekscytowany wyjściem z boksu. Boks zamieszkuje sam, ale na spacery wychodzimy w towarzystwie psów, zachowując od siebie odległość. Póki co jednak szukamy domu, gdzie będzie jedynakiem. Psiaczek jest łasy na jedzenie i lubi wykonywać komendy, dostając za to smakołyki.

Reonek to spaniel z charakterkiem, więc szuka doświadczonej osoby, która poodwiedza go i pozna przed zabraniem do domu ze schroniska. Psiak wymaga pielęgnacji oczu (m.in. kropienie, przemywanie), lecz pozwala przeprowadzić te zabiegi. Po zaleczeniu oraz konsultacjach z lek.wet prawdopodobnie przeprowadzony zostanie zabieg operacyjny. Podczas wizyty w ambulatorium ubieramy mu kaganiec, z którego założeniem nie ma problemu.

Na ten moment wciąż go poznajemy i za jakiś czas pewnie zaktualizujemy jego opis.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178