Back to ADOPTOWANE

Puszek

PUSZEK P 28/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2000 r.
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Puszek zwrócił naszą uwagę natychmiast, gdy opuścił kwarantannę. Malutki, zaniedbany psiaczek, z wypisaną na wywieszce datą urodzenia w 2000 roku (!). Jak to możliwe, że takie nieszczęście znalazło się w schroniskowym boksie? Okazało się, że pozbyła się go właścicielka, która oddała Puszka wraz z drugim psem, młodziutkim Szorcikiem, ponieważ jej partner nie akceptował obecności psiaków…

Nie wydaje nam się, by Puszek rzeczywiście liczył sobie 20 wiosen. Jest bardzo zaniedbanym, ale nadal energicznym psiakiem, który uwielbia spacerki, na których zachowuje się bardzo żwawo. Utyka na przednią łapkę, ponieważ w przeszłości uległa ona złamaniu i zrosła się nie do końca właściwie. Nie chcemy spekulować, co przytrafiło się piskowi. Najważniejsze jest to, że nie stracił zaufania do ludzi. Chętnie przytula się do człowieka i nastawia pyszczek i szyjkę do drapania. Bardzo ładnie reaguje na inne psiaki, chętnie się z nimi wita, zachęca je do kontaktu i zabawy.

Puszek nie może długo czekać na dom. Potrzebuje czułych rąk, które doprowadzą jego futerko do ładu. Jego stan zdrowia jest obecnie sprawdzany. Psiakowi pobrano krew, więc w schroniskowym ambulatorium można uzyskać informacje na temat jego ogólnej kondycji fizycznej. Prawdopodobnie Puszek nie widzi na jedno oko, co w niczym mu jednak nie przeszkadza. Dzielnie pokonuje przeszkody i niezrażony maszeruje przed siebie. Ten pełen radości i pogody ducha psiak zasługuje na wspaniały dom.

Kontakt do wolontariuszki: 510 890 127