Back to ŚREDNIE SUKI

Pompka

POMPKA P 36/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR:
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD GRUDNIA 2019

Kategoria:

Opis

Pompka do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ razem z 20 innymi psami, z którymi mieszkała w stodole, a właściciel nie radził sobie z taką ilością psiaków. Psy nie miały za wiele kontaktu z człowiekiem i gdy trafiły do schroniska były zupełnie dzikie, przerażone nową sytuacją i obecnością człowieka oraz zupełnie nienauczone, czym jest smycz.

Pompka dość długo nie mogła się przekonać do człowieka, a na widok wchodzących do boksu wolontariuszy uciekała i nie pozwalała się dotknąć. Sunia bardzo bała się smyczy i nie dawała się zapiąć na sprzęt spacerowy. Po dłuższym czasie udało wyprowadzić się ją na pierwszą przechadzkę, jednak prowadzenie na smyczy było dla niej bardzo stresujące. Nie potrafiła na niej iść, próbowała ją przegryźć, uwolnić się z tej niezrozumiałej dla niej uwięzi.

Aktualnie Pompka zrobiła spore postępy. Nadal jest psem mocno lękliwym, wciąż nie zaufała człowiekowi, jednak chętnie podchodzi przekupiona smaczkami. Na spacerach zdecydowanie lepiej radzi sobie już na smyczy i jest w stanie faktycznie korzystać ze spaceru – chodzi z ogonkiem dumnie podniesionym do góry i eksploruje otoczenie. Pompka to wciąż pies wymagający ogromnego wkładu pracy od przyszłego opiekuna. Będzie musiała jeszcze dużo rzeczy się nauczyć, choćby ruchu ulicznego, którego zupełnie nie zna.

Sunia jest odważniejsza w towarzystwie swoich sióstr, bez których czuje się dużo mniej pewnie. Mogłaby zostać adoptowana do drugiego, śmielszego psa, od którego uczyłaby się prawidłowych zachowań i kontaktu z człowiekiem.

Kontakt do wolontariusza: Ania – 724 107 714, Justyna – 503 757 874