Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Stronie pomagają


Po co budować budki dla ptaków?Osobiście jestem wielkim fanem dbania o przyrodę. Być może nie udzielam się w różnego rodzaju ugrupowaniach ekologicznych, jednak staram się swoimi nawykami dbać o nasze środowisko. Ostatnio dzięki mkwpracownia.pl zainteresowałem się nowym tematem jakim są budki dla ptaków.

Zainteresowałem się tym tematem i doszedłem do wnioski, że budki dla ptaków, to świetny sposób, żeby wnieść coś pozytywnego do świata. W tym artykule pokażę Ci po co właściwie stawiać takie budki i co mogą one dobrego dać.

 

Korzyści z budowy budki dla ptaków

Przede wszystkim są dwa rodzaje „budek”

  • Karmniki – ich celem jest dostarczenie ptakom pożywienia. Pełnią bardzo istotną rolę zimą, gdy ptaki mają ograniczony dostęp do pożywienia

  • Budki dla ptaków o charakterze lęgowym – w nich ptaki mieszkają i rozmnażają się. Są świetnym sposobem, jeżeli chcemy mieć jakieś ptaki bliżej swojego domu. Jeżeli przykładowo irytując Ciebie komary to możesz wyposażyć się w specjalne budki dla jerzyków.

     

Natomiast jeżeli chodzi o korzyści z budowy budek dla ptaków, to przede wszystkim jest to poczucie, że coś dobrego się zrobiło. Jeżeli lubisz zwierzęta, lubisz naturę, to powinieneś zainteresować się tym tematem. To świetne uczucie gdy zauważysz jak ptaki zamieszkają w domku, który dla nich przygotowałeś.


Budka dla ptaków.1237986866(7)
 

Ponadto jak już wcześniej wspomniałem niektóre gatunki ptaków mogą pełnić specjalne funkcje. I tak na przykład możesz kupić specjalne budki dla ptaków, które żywią się komarami. Przykładem takiego ptaka jest jerzyk – jeden ptak potrafi w ciągu doby zjeść 20 tysięcy komarów. Dzięki temu Ty łączysz przyjemne z pożytecznym. Możesz pomagać ptakom znaleźć dla nich nowy dom, oraz rozmnażać się a w zamian zostaniesz wynagrodzony zmniejszoną populacją komarów w twojej okolicy. Według mnie to się opłaca.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!