Back to ŚREDNIE SUKI

Płotka

PŁOTKA P 34/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Płotka to czarna suczka średniej wielkości o szczupłej budowie ciała. Do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Wcześniej przebywała razem z ponad 20 innymi psami w dużej stodole, a właściciel mimo dobrych chęci nie radził sobie z taką ilością psów.

Ze względu na warunki, w jakich mieszkała i brak odpowiedniego kontaktu z człowiekiem, Płotka jest nieco nieufna i wycofana. Przy odpowiednim podejściu pozwala jednak założyć sobie obrożę i dopiąć smycz. Chodzenie na smyczy było dla niej nowością, ale już bardzo dobrze sobie z tym radzi. Chętnie chodzi na spacery i czerpie z nich przyjemność. Uwielbia biegać po wybiegu razem z suczką z boksu – Bryzą, która prawdopodobnie jest jej siostrą. Płotka jest spokojniejsza od Bryzy i bardziej zrównoważona. Nie pozwala się jeszcze pogłaskać, ale mamy nadzieję, że z czasem nabierze na tyle zaufania do człowieka, że będzie sprawiać jej to przyjemność.

Należy mieć na uwadze, że jest to suczka, która nie miała wcześniej zbyt dużego kontaktu z człowiekiem i nawiązanie z nią bliższej relacji może wymagać więcej czasu. Smakołyki to doskonały sposób, aby ją udobruchać i przekonać, że nic jej nie zagraża. Osoba pragnącą ją przygarnąć powinna być przygotowana na jej wielokrotne odwiedziny, a preferowany dom dla suni, to dom z ogrodem. Płotka to suczka, która naprawdę zasługuje na szansę, a odpowiednia praca z nią pozwoli zyskać wspaniałą towarzyszkę życia.

Kontakt do wolontariusza: 790 231 318