Back to MAŁE PSY

Pimpuś

PIMPUŚ P 81/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: MAŁY
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Pimpuś to około czteroletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w październiku bieżącego roku. Jego wcześniejszy właściciel zdecydował się zrzec praw do Pimpusia. Powodem takiej decyzji miały być przejawiane przez niego agresywne zachowania. My jednak poznaliśmy Pimpusia jako bardzo wesołego i pozytywnego pieska, który gdy tylko zobaczy znajomego wolontariusza zaczyna wesoło podskakiwać i merdać ogonkiem. Widać, że wprost nie może się doczekać wyjścia na spacer. Gdy już wyjdzie na zewnątrz, Pimpuś bardzo ładnie idzie na smyczy. Tylko gdy poczuje jakiś niezwykle interesujący zapach zaczyna mocniej ciągnąć za smycz, dopominając się pójścia w tę a nie inną stronę.

Podczas mijania z innymi psami Pimpuś czasami pozostaje obojętny, ale zdecydowanie częściej ugina pod sobą łapki i kładzie się na ziemi w pozycji sugerującej, że „poluje” na innego psa. Trzeba go wtedy troszkę mocniej trzymać, ponieważ nie wiadomo, jaki będzie jego następny ruch (ale raczej nie rzuca się na obce psy). Czasami potrafi obszczekiwać inne psy, ale też nie wszystkie.

Na wybiegu Pimpuś mógłby godzinami wesoło hasać i obwąchiwać teren. Nie jest nauczony aportowania, ale za to bardzo lubi siłować się z wolontariuszami szmacianymi zabawkami. Pimpuś lubi też siadać przy wejściu na wybieg i obserwować przechodzących w oddali wolontariuszy z innymi psami. Nigdy nie pogardzi również dużą dawką głaskania.

Mimo że Pimpuś został oddany do schroniska z powodu agresji, my jednak nigdy nie zauważyliśmy, by przejawiał jakiekolwiek agresywne zachowania w stosunku do człowieka. Nawet na początku, kiedy tu trafił i nie rozpoznawał jeszcze swoich opiekunów, nie zachowywał się w sposób mogący sugerować, że chce kogoś zaatakować. Był raczej wystraszony i niepewny w zupełnie obcym mu otoczeniu. Dużo odwagi dodawał mu kolega z boksu, z którym Pimpuś dobrze się dogadywał. Od pewnego czasu kolega jest już w nowym domu, a Pimpuś nie dzieli z nikim boksu. Widać że jest towarzyskim psiakiem i smutno mu spędzać całe dnie samemu.

Tego cudownego psiaka polecamy rodzinom będącym w stanie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i gotowym do pracy nad zachowaniem Pimpusia podczas spacerów. Pimpuś prawdopodobnie mógłby zamieszkać z innym psim rezydentem, ale tylko po wcześniejszym poznaniu psów. Raczej nie polecamy go do małych dzieci. Zachęcamy do poznania Pimpusia, nie pozwólmy, by taki mały piesek musiał spędzić zimę w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783