Back to ADOPTOWANE

Zgrywus

ZGRYWUS P 82/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Zgrywus do schroniska trafił w październiku bieżącego roku przywieziony z ul. Pilotów w Krakowie, niestety do dnia dzisiejszego nikt się po niego nie zgłosił.

Jest młodym, choć patrząc na niego trochę ciężko w to uwierzyć i energicznym psiakiem odrobinę przypominającym sznaucera miniaturkę. Początkowo sprawiał wrażenie wycofanego, szczekał przez kraty, ale bardzo szybko okazało się, że to tylko poza, a Zgrywus jest przyjaźnie nastawiony do człowieka i bardzo lubi jego towarzystwo. Na wybiegu sam szuka kontaktu z człowiekiem, chce być blisko, lubi jak się go głaszcze i zwraca na niego uwagę.
Bez problemu daje sobie założyć obrożę i zapiąć smycz. Chętnie spaceruje i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Nie wyrywa się i nie ciągnie. Sprawa komplikuje się nieco w momencie mijania obcych psów, gdyż Zgrywus w schronisku jako punkt honoru przyjął sobie konieczność obszczekania każdego mijanego psa, niezależnie od jego wielkości i gabarytów, ale jest na tyle małym pieskiem, że utrzymanie go w ryzach nie stanowi żadnego problemu.
Jest nauczony aportowania i zabawy piłeczką, przychodzi na zawołanie, nie broni zasobów.
W boksie mieszka z trzema większymi od siebie psami i dobrze się z nimi dogaduje.

To sympatyczny, domowy piesek, tęskniący za człowiekiem, w którego wychowanie poprzedni właściciel na pewno włożył sporo czasu i wysiłku.

Kontakt do wolontariuszy: Magda: 608-526-783; Paulina: 784-444-828