Back to ADOPTOWANE

Nero

NERO P 82/03/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: 2018 r.

Kategoria:

Opis

 

Nero do krakowskiego schroniska trafił po raz pierwszy w 2014r. Był wtedy bardzo przestraszonym psem, bał się kontaktu z człowiekiem, zakładania smyczy i wszelkich rzeczy, które były dla niego nowe jak zabiegi pielęgnacyjne czy wizyta u weterynarza.
Od tego czasu Nero bardzo się zmienił, stał się pewnym siebie psiakiem, zazwyczaj dominującym wśród innych psów, z którymi dzieli schroniskowy boks. Nero uwielbia długie spacery, jest łakomczuchem, uwielbia wszelkie psie zabawki, ale nie daje sobie ich odebrać, nie boi się ludzi, bardzo cieszy się na widok osób, które zna.
Tej zimy podczas akcji mrozowej Nero trafił do domu tymczasowego, jednak po kilku tygodniach właściciele poddali się, ponieważ psiak za bardzo ich zdominował. Aby uniknąć takich stresujących sytuacji zarówno dla Nero jak i dla nowych właścicieli, potrzebna jest osoba, która nie da się zdominować, będzie chętna pracować z psem nad jego zachowaniem, będzie mu zapewniała dużo ruchu, dużo uwagi.
Preferowany jest dom bez dzieci, bez innych psiaków (w przypadku adopcji do drugiego psa można przyjechać ze swoim psem do schroniska i pójść na zapoznawczy spacer). Nero to pełen energii i radości psiak, który przywiązuje się do człowieka i zasługuje na dom pełen miłości i zrozumienia.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 690 131 383, 604 415 982