Back to AKTYWNE

Max

MAX P 73/01/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2014r.

Kategorie: ,

Opis

Max to młody pełen energii psiak. Uwielbia kontakt z człowiekiem, do znajomych osób jest ogromnym pieszczochem. Jednak mimo że w schronisku nie wykazuje tego zachowania, w domu broni swojego opiekuna. Jest to raczej pies jednego pana.

Wymaga sporo ruchu, uwielbia biegać, bawić się piłkami. Posiada ogromną ilość energii, której nie ma jak spożytkować w schroniskowych warunkach. Jest pojętny i chętny do współpracy z człowiekiem, lubi aportować, jest świetny w łapaniu frisbee, nadawałby się również do treningu w kierunku skakania przez przeszkody. Potrafi podstawowe komendy takie jak „siad”, „daj łapę”, „waruj”, „zostań”. Jako motywacja do ćwiczeń świetnie sprawdzają się nie tylko przysmaki ale również zabawki.

Na spacerach z powodu nadmiaru energii nie potrafi poradzić sobie z ekscytacją i zdarza mu się dość często skakać do smyczy i chwytać ją zębami. Max umie dogadać się z innymi psami, ale raczej takimi, które nie naruszają za bardzo jego przestrzeni. Woli bawić się i wchodzić w kontakt z opiekunem niż innymi psami. Jeśli miałby być drugim psem zalecane jest wcześniejsze zapoznanie z psim rezydentem. Nie jest preferowany dom z dziećmi z powodu jego tendencji do bronienia opiekuna.

Max potrzebuje odpowiedzialnego, konsekwentnego oraz prowadzącego aktywny tryb życia opiekuna, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i ćwiczeń, zarówno fizycznych jak i umysłowych.

KONTAKT Z WOLONTARIUSZEM:
TEL. 503 757 874

Filmiki z udziałem Maxa: