Back to ADOPTOWANE

Major

MAJOR P 123/09/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: OWCZAREK NIEMIECKI MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Major do schroniska trafił we wrześniu bieżącego roku przywieziony przez właściciela, który adoptował go ze schroniska zaledwie parę miesięcy wcześniej. Powodem oddania był brak możliwości dalszej opieki nad adoptowanym zwierzęciem.

Major jest dużym, silnym i pięknym psem w typie owczarka niemieckiego. Jak chyba wszystkie psy tej rasy uwielbia ruch, aportowanie i zabawę piłeczką. Ma niespożyte siły i wydaje się, że nigdy nie jest wystarczająco zmęczony. Mógłby aportować bez końca. W trakcie zabawy nie szczeka, jest delikatny, nie łapie zębami za rękę, potrafi zostawić piłkę i czekać na kolejny rzut.

Już przy pierwszym kontakcie widać, że Major jest przyjacielski i pozytywnie nastawiony do człowieka, ale zdecydowanie bardziej zainteresowany zabawą niż przytulaniem i głaskaniem.
To pies, który potrzebuje swojego człowieka i przewodnika, któremu zaufa i który go odpowiednio pokieruje i jeszcze wiele nauczy.

Major nie jest nauczony chodzenia na smyczy, bardzo ciągnie i potrzeba sporo siły żeby go utrzymać. W boksie mieszka z drugim psem podobnej wielkości, z którym się dobrze dogaduje, ale nie na wszystkie psy reaguje pozytywnie, dlatego też jeśli miałby mieszkać z drugim psem wskazane byłoby wcześniejsze zapoznanie.

Pilnie szukamy domu, gdyż w schronisku mimo najszczerszych chęci bardzo ciężko jest zapewnić tak aktywnemu psu odpowiednią dla jego potrzeb dawkę ruchu.