Back to ADOPTOWANE

Kostek

KOSTEK P 88/11/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LISTOPADA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Kostek to pies odebrany interwencyjnie z powodu złych warunków, w jakich się znajdował. Przeszłość nie odcisnęła jednak na nim żadnego negatywnego piętna i można śmiało powiedzieć, że jest to cudowny psiak o bardzo miłej urodzie.

W schronisku znajduje się od niedawna i w dalszym ciągu jest nieco onieśmielony tym miejscem. Jego pobyt tutaj bez wątpienia rozjaśniają mu ludzie, których przyjście Kostek zawsze wita z niegasnącym entuzjazmem. Od razu przybiega do opiekunów, rozdaje całusy- stara się być w centrum uwagi. Nie jest jednak zazdrosny i nie ma problemów z dzieleniem się człowiekiem z innymi towarzyszami. W boksie unika konfliktów i w podobny sposób zachowuje się na spacerze – zwykle jest zdecydowanie bardziej zainteresowany ludźmi i otoczeniem niż mijanymi psami. Co prawda czasem zdarzy mu się nieco pociągnąć na smyczy, ale przez większość czasu (zwłaszcza jak już trochę pospaceruje) chodzi ładnie i blisko swojego opiekuna.

Jest psem niezwykle grzecznym, przyjaznym również do osób, które widzi pierwszy raz w życiu. Uwielbia się przytulać i w człowieku widzi swoją ostoję, także gdy coś go zaniepokoi – przybiega wtedy od razu i wtula się w nogi opiekuna.
Wyróżnia się dużą delikatnością – nawet witając się z opiekunem w euforii nie robi tego brutalnie czy zbyt nachalnie – nadaje się więc do domu z starszymi dziećmi i na pewno będzie wesołym towarzyszem ich zabaw. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie będzie mógł towarzyszyć swoim właścicielom w codziennym życiu. Oczywiście nie pogardzi też domem z ogrodem, gdzie będzie miał możliwość odpoczywania w ciepłych promieniach słońca. Kostek kocha być obok człowieka i interakcje z nim to jedyne, co jest mu potrzebne do szczęścia. Z przyjemnością będzie wychodził na długie spacery, a także wylegiwał się na kanapie.

Kostek to psiak, do którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń i pozostaje nam trzymać kciuki, że są przed nim najlepsze lata jego życia, które spędzi u boku kochających ludzi, bo zasłużył na wszystko co najlepsze.

Kontakt do wolontariuszki: Daria 604 714 174