Back to ADOPTOWANE

Kajtek

 

KAJTEK P 64/11/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2007
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (odroczona z powodów medycznych)
W SCHRONISKU OD LISTOPAD 2017 r.

Kategoria:

Opis

Kajtek jest spokojny, nienarzucający się i takiego też podejścia do siebie potrzebuje. Jest odrobinę wycofany. Należy dać mu czas i pozwolić by w swoim tempie przyzwyczaił się do nowych osób, miejsca, sytuacji. Nie jest typem pieszczocha, sam nie zabiega o głaskanie i uwagę. Być może w domu bardziej się otworzy i stanie bardziej towarzyski, jednak możliwe, że po prostu taki jego charakter i trzeba będzie to zaakceptować.
Kajtek bardzo ładnie dogaduje się z psami, z którymi zamieszkuje boks. Jak na swój wiek jest dość żwawym psem, ale na pewno nie jest to hiperaktywny młodzieniaszek, więc podczas spacerów każdy powinien sobie z nim poradzić.
Raczej nie nadaje się do dzieci, ewentualnie do starszych, ponieważ jest to pies który potrzebuje spokoju i na pewno przynajmniej na początku potrzebuje delikatnego podejścia i cierpliwości, nie należy wykonywać przy nim zbyt gwałtownych ruchów, by się nie wystraszył.
Kajtek ma problemy z sercem oraz chorował na kaszel kenelowy. Więcej informacji na temat jego zdrowia można uzyskać w schroniskowym ambulatorium.
To psiak który potrzebuje ciepłego kącika. Ze względu na wiek nie wymaga nadmiernej aktywności fizycznej, intensywnych treningów czy zabaw. Potrzebuje spokojnej i bezpiecznej przystani na swoją psią emeryturę.

Kontakt do wolontariusza: 690 131 383