Back to AKTYWNE

Dyzio

DYZIO P 102/01/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2018 r.

Kategorie: ,

Opis

Dyzio to przeuroczy psiak w typie posokowca/ polskiego gończego. Geny psa myśliwskiego widoczne są również w jego zamiłowaniu do węszenia. Na wybiegu zajmuje się głównie człowiekiem, biega za nim oraz bawi się. Do znajomych jest wielkim przytulasem, rozdaje buziaki, każe się głaskać, kładzie się do góry brzuszkiem czekając na mizianie. Dyzio nie miał łatwego życia zanim do nas trafił.

Jego początki w schronisku również nie należały do łatwych. Prawdą jest, że Dyzio nadaje się jedynie dla konsekwentnego opiekuna, który nie pozwoli wejść sobie na głowę. Był mieszanką ekscytacji i strachu, obawiał się dotykania szyi. Do osób obcych bywa nieufny i spięty, ewentualne próby przywitania się w sposób zbyt nachalny mogły się skończyć nerwowym dziabnięciem.

Dyzia odwiedzali różni potencjalni adoptujący. Z pierwszym zapoznał się dosyć dobrze na kilku spacerach. Jednak w momencie próby założenia szelek Dyzio ugryzł- najprawdopodobniej nie był przygotowany na nagły chwyt i próbę uniesienia przednich łapek. Chwilę wcześniej witał się z odwiedzającym normalnie, potem zajął się wąchaniem i niespodziewanie ktoś go chwycił, co Dyzio odebrał jako atak. Po tym zdarzeniu jest bardzo nieufny w stosunku do mężczyzn. Kolejny odwiedzający (mając świadomość z jakim psem ma do czynienia) na wejściu zaczął machać rękami nad Dyziem w celu zabawy co również skończyło się ugryzieniem.

Szukamy mu BARDZO doświadczonego domu, najlepiej u osoby spokojnej i cierpliwej, mającej wcześniej styczność z podobnymi przypadkami.

Z psami dogaduje się dobrze, może próbować je jednak „ustawiać” na co nie powinno się mu pozwalać. Jest bardzo komunikatywny, prędko się uczy. Umie ładnie chodzić na smyczy, gdy jest obszczekiwany może chcieć odszczeknąć, ale wystarczy stanowcze „nie” i po problemie.

Nie polecamy go do dzieci.

Dyzio wiele w życiu przeszedł. Jeżeli jesteś osobą, która chce odmienić jego los to zachęcamy do zapoznania się ?

Kontakt do wolontariusza: tel.: 787 863 969