Back to ADOPTOWANE

Argo

ARGO P 8/07/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2009 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
W SCHRONISKU OD LIPCA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Argo to duży miły psiak o ciekawym umaszczeniu. Został w schronisku oceniony na około 10 lat, jednak ciężko nam uwierzyć w ten wiek, zważywszy na jego wciąż młodzieńczą energię. Nie wiemy, jakie były jego wcześniejsze losy. Wiemy natomiast, że poprzedni właściciel nie pilnował Argo zbyt dobrze. Psiak trafiał do schroniska w przeciągu ostatnich pięciu lat aż cztery razy, za każdym razem znaleziony, był odbierany przed upływem kwarantanny. Niestety, za czwartym razem nikt Argo nie odebrał. I tym sposobem Argo od lipca 2018 r. stał się podopiecznym Krakowskiego schroniska.

Argo to wspaniały pies, dostojny, zrównoważony, pełen energii i wdzięku. Jedyną jego „wadą” jest to, że zdarza mu się dość mocno ciągnąć na smyczy, a siły ma sporo. Prawdopodobnie nikt go nie uczył, jak powinien wyglądać spacer. Jednak Argo jest mądrym, pojętnym psiakiem i przy umiejętnym podejściu oraz cierpliwości można nauczyć go spokojnego chodzenia z przewodnikiem.

Argo lubi spacerować, lubi biegać, ruch sprawia mu przyjemność, tak samo jak węszenie. Po wyjściu z boksu rozpiera go energia, jednak zazwyczaj już po chwili potrafi ją opanować i iść w tempie, jakie odpowiada opiekunowi. Argo zna proste komendy, jak siad czy daj łapę, które chętnie wykonuje, gdy w grę wchodzą psie smakołyki. Obecnie jest na karmie gastro, ponieważ w schronisku dokuczają mu biegunki (o szczegóły należy pytać schroniskowych weterynarzy). Argo jest przyjazny względem ludzi, lubi wspólne spacery, bardzo się cieszy na widok opiekuna, który zabierze go na wspólną przechadzkę. Głaskanie sprawia mu przyjemność, jednak sam rzadko o nie zabiega. Argo mieszka w boksie sam i raczej powinien być psim jedynakiem. Mijane psy na spacerze zazwyczaj nie robią na nim wrażenia i przechodzi koło nich spokojnie, ale czasem zdarzają się też takie, które mu się nie spodobają i je obszczeka.

Argo to wyjątkowy pies, mamy nadzieję, że jeszcze znajdzie dom, w którym zazna szczęścia w jesieni życia. Zasługuje na to, by mieć swojego człowieka, z którym czeka go jeszcze wiele pięknych spacerów.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZY: Krzysztof- 601 446 752, Ola- 793 683 462