Back to ADOPTOWANE

Ares

ARES P 96/03/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
RASA: AMSTAFF MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Ares po raz pierwszy trafił do schroniska w 2016 roku oddany przez właściciela z powodu wyjazdu. Następnie został adoptowany i po około roku od adopcji zwrócony z powodu agresji – ugryzł właściciela.

Ares w schronisku nie wykazuje zachowań agresywnych w stosunku do opiekujących się nim wolontariuszy. Wymaga jednak konsekwentnego i spokojnego podejścia.

Jest bardzo wesoły i energiczny, jednak ze względu na stary uraz kolana należy odpowiednio dawkować wysiłek fizyczny, by zbytnio go nie przeciążał i uzupełniać aktywność fizyczną aktywnością umysłową poprzez naukę komend, zabawy węchowe itp. . Należy uważać by w trakcie zabawy nie nakręcał się zbytnio , bo wtedy robi się napastliwy.

Na spacerach Ares chodzi całkiem ładnie na smyczy, mijane psy raczej ignoruje, jednak zaatakowany potrafi się obronić. W domu powinien być raczej jedynym psem.

Ze względu na zwrot z powodu agresji zaleca się dom bez małych dzieci, gdzie właściciel ma już doświadczenie w posiadaniu psiego kumpla. Ares dość szybko się przywiązuje i już po kilku spacerach radośnie wita znajomą osobę.

To idealny pies dla kogoś kto lubi spędzać czas na wspólnych zabawach z psem, lecz nie posiada kondycji maratończyka 😉

Kontakt do wolontariusza: tel. 601 446 75