Back to MAŁE SUKI

Perełka

PEREŁKA P 19/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2020

Kategoria:

Opis

Perełka do schroniska trafiła razem ze szczeniakiem i sunią, z którą obecnie zajmuje boks. Początkowo była bardzo wycofana i bała się z niego wyjść, na widok obcych osób z przerażeniem kuliła się w najdalszym jego kącie. Szybko zrobiła się nieco odważniejsza i zgodnie z zasadą najlepszą obroną jest atak, na widok kręcącego się koło boksu wolontariusza wybiegały z wrzaskiem na zewnątrz jakby chciały pokazać jakie są groźne. Jednak wystarczyło wejść do środka i natychmiast okazywało się, że to tylko pozory, ciekawość zwyciężyła, a dziewczyny zaczęły chętnie korzystać ze spacerów.

Na wybiegu Perełka to wulkan energii, kiedy już się wyszaleje z Małpką, podchodzi do wolontariusza i wpatrzona w niego oczekuje na głaskanie i drapanie za uchem. W stosunku do koleżanki bywa dominująca i zazdrosna o uwagę.
Jednak sytuacja nieco się zmienia, gdy Perełka wychodzi sama na spacer wtedy staje się znowu wylękniona, boi się innych psów, hałasu, wtedy chodzenie na smyczy idzie jej nieco gorzej, chociaż swoją drogą wydaje się, że niewiele miała do czynienia z obrożą i smyczą. O ile ta kwestia pozostanie pewnie szybko wypracowana, to praca nad jej niepokojami może okazać się długotrwała. W związku z tym decydując się na jej adopcję należy mieć to na uwadze i na spacery, zarówno dla komfortu psa jak i swojego zabezpieczyć Perełkę obrożą i szelkami antyucieczkowymi, dopasowanymi w ten sposób aby pies sam sobie ich nie ściągnął.

Perełka dla człowieka jest niewątpliwe miłym pieskiem, który do szczęścia potrzebuje psychicznego bezpieczeństwa i codziennej dawki ruchu, warto dać jej szansę na lepsze życie.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221