Back to MAŁE PSY

Pchełek

PCHEŁEK P 44/03/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (ODROCZONA)
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategorie: ,

Opis

Pchełek to mały, niepozorny niewyróżniający się swoim wyglądem piesek, do tego zamknięty w sobie po niemiłych doświadczeniach z ludźmi. Pierwszy raz do schroniska trafił w wieku 8 lat. Został wtedy znaleziony z ogromną ilością pcheł, stąd jego imię… Parę miesięcy później został adoptowany, ale do schroniska wrócił po pół roku w złym stanie psychicznym.

O ile wcześniej zdobycie zaufania Pchełka nie było łatwym zadaniem, o tyle po powrocie z adopcji wydawało się niemożliwe. Nie pozwalał, by się do niego zbliżano, odmawiał spacerów, był zły na cały świat. Nie trudno było zauważyć zawód w jego oczach i kompletne załamanie. Potrzebował bardzo dużo czasu, żeby znowu się otworzyć i zaufać, ale opłacało się czekać. Pchełkowi dużo siły daje myśl o wyjściu na spacer, więc na widok wolontariusza szaleje z radości. Ubranie mu smyczy bywa nie lada wyzwaniem, ponieważ jego zwariowanym skokom i „tańcom” nie ma końca.

Na spacerze Pchełek grzecznie truchta przy opiekunie, robiąc krótkie przystanki, gdy znajdzie coś ciekawego do obwąchania. Na wybiegu chętnie odpoczywa od smyczy i korzysta z wolności. Ze spaceru wraca niechętnie, powrót do boksu odciąga w nieskończoność, przystając co chwilę, jakby szedł na ścięcie. Trudno mu się rozstać z wolontariuszem, wiec po jego odejściu najczęściej przesypia czas do następnego spaceru, ale zanim zapadnie w sen oddaje się głaskom i przytulasom. Czasami pozwala się wziąć na ręce albo sam wchodzi opiekunowi na kolana.

Pchełkowi szukamy domu bez innych zwierzaków, gdzie wreszcie będzie mógł uwierzyć, że człowiek wcale nie jest taki zły, i gdzie otrzyma odpowiednią dla siebie dawkę miłości, ciepła i opieki, a w zamian odwdzięczy się bezgraniczną miłością i wiernością.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221