Back to MAŁE PSY

Pchełek

PCHEŁEK P 44/03/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (ODROCZONA)
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategorie: ,

Opis

Pchełek to niewielki „szaro-bury” piesek, który nie ma w życiu lekko. Najpierw po 8 latach życia przyszło mu się odnaleźć w schroniskowych warunkach. Teraz Pchełek wrócił do schroniska zwrócony z adopcji i musi przejść to wszystko jeszcze raz, a znosi to o wiele gorzej.

Tak jak za pierwszym razem Pchełek jest wycofany, zamknięty w sobie i wyraźnie smutny. Przyzwyczajenie się do życia w boksie samo w sobie jest już trudne, a ten mały psiak niemal od razu trafił do szpitalika pogryziony przez innego psa. Ta sytuacja zdecydowanie mu nie pomogła. Mimo tego, Pchełek na spacery chodzi już coraz chętniej, ale tylko z osobami, które zna. Gdy już komuś zaufa, daje się pogłaskać, ale po jego trudnych doświadczeniach zajmuje to dość sporo czasu. Przy obcych ucieka, nie chce dać sobie ubrać smyczy i nie lubi dotyku. Najchętniej zwinąłby się w kłębek i spał w jakimś ciepłym kącie, byle mieć spokój i żeby już nikt go nie krzywdził. Pchełek chce mieć swoją przestrzeń.

Zarówno wcześniej, jak i obecnie nie miał szczęścia do kolegów. Każde wyjście i powrót do boksu kończyło się spięciem wywoływanym przez innego psa. W końcu Pchełek zamieszkał z suczką i teraz nie ma już żadnych awantur. Z charakteru jest to psiak spokojny, zrównoważony i raczej woli nie rzucać się w oczy. Widać po nim, jak bardzo źle znosi pobyt w schronisku. Kiedy wychodzi na spacer, zajmuje się obwąchiwaniem wszystkiego i żwawo truchta przed siebie. Wciąż ma siłę, aby pokazać człowiekowi, gdzie chce podejść i co sprawdzić. Jest chętny na wszystkie smaczki.

Lepszy byłby dla niego dom bez innych zwierzaków. To samo dotyczy małych dzieci, bo ten psiak ceni sobie wolną przestrzeń wokół siebie. Ale przede wszystkim Pchełek potrzebuje czasu, żeby ponownie być sobą i na nowo zaufać człowiekowi. Potrzebuje nienachalnej miłości, ciepła i opieki. Nowy właściciel musi wykazać się cierpliwością w stosunku do tego niemile doświadczonego życiem czworonoga. Wierzymy, że ktoś taki się znajdzie i Pchełek będzie mógł się dla tej osoby w pełni otworzyć.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZEK: 609-443-221, 530-189-280, 790-231-318