Back to ŚREDNIE SUKI

Pastelka

PASTELKA P 32/12/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:
SCHRONISKU OD: GRUDNIA 2019

Kategoria:

Opis

Pastelka do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Razem z ok. 20 innymi psami mieszkała w stodole, a właściciel nie radził sobie z taką ilością zwierząt. Psiaki nie miały za bardzo kontaktu z człowiekiem i gdy trafiły do schroniska, były zupełnie dzikie, przerażone nową sytuacją i obecnością człowieka oraz zupełnie nienauczone, czym jest smycz.

Pastelka bardzo długo nie pozwalała do siebie podejść, uciekała przerażona przed człowiekiem i smyczą. Gdy udało się ją trochę oswoić i zapiąć na sprzęt spacerowy, bardzo się stresowała tą sytuacją i próbowała przegryźć smycz, by się uwolnić. Dzięki długiej i czasochłonnej pracy wolontariuszy Pastelka aktualnie wychodzi już na spacery i potrafi się już nimi cieszyć, jednak wciąż gdy poczuje się zagrożona lub przestraszy się czegoś – gryzie smycz, próbuje się uwolnić i uciec.

Sunia nadal boi się bliskości człowieka, nie lubi być dotykana i głaskana, bardzo ją to stresuje, więc unika takich sytuacji. Lubi za to psie towarzystwo. Boks zamieszkuje z dwoma suczkami, z którymi trafiła do schroniska. Szczególnie jest przywiązana do Palii, bez której czuje się dużo mniej pewnie, więc na spacerach trzyma się zawsze blisko niej. Pastelka mogłaby zamieszkać z drugim, spokojnym lecz odważniejszym i bardziej otwartym na człowieka psem, z którego mogłaby brać przykład.

Pastelka jest psiakiem bardzo wycofanym i lękliwym. Może zostać adoptowana tylko przez doświadczoną osobę, wiedzącą jak pracować z takim psem i z jaką odpowiedzialnością wiąże się opieka nad nim.

Kontakt do wolontariusza: Ania – 724 107 714, Justyna – 503 757 874