Back to ADOPTOWANE

Pasta

PASTA P 33/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2019

Kategoria:

Opis

Pasta to młoda, niewielka, czarno-biała suczka. Jej znakiem charakterystycznym jest brak jednego oka – nie wiemy, czy taka się urodziła czy jest to efekt jakiegoś urazu. Do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Wcześniej przebywała razem z ponad 20 innymi psami w stodole, a właściciel mimo dobrych chęci, nie radził sobie z taką ilością psów.

Brak odpowiedniej socjalizacji i kontaktu z ludźmi doprowadziły do tego, że suczka ta jest bardzo nieufna i wycofana. Kiedy trafiła do schroniska, nie znała smyczy, więc przy każdym jej zapinaniu chowała się w rogu i drżała ze strachu. Czasem panicznie próbowała się bronić ząbkami, ale nie robiła przy tym krzywdy. Na wybiegu najczęściej siedziała w kącie i udawała, że jej nie ma. Powoli na szczęście robi postępy, choć zakładanie obroży ciągle jest dla niej czymś przerażającym. Nie pozwala się jeszcze pogłaskać i trzyma człowieka na dystans.

Najtrudniejszy okres Pasta ma już za sobą. Przez ostatnie miesiące pobytu w schronisku nauczyła się wychodzić na spacery i poznała, co to smycz. Przede wszystkim udało nam się ją przekonać, że nie musi bać się wszystkich ludzi! W dalszym ciągu jest niepewna, ale z pomocą smakołyków wychodzi przywitać się ze znajomymi wolontariuszami i udaje się ją zabrać na spacer. Na spacerze dużo węszy i zdarza jej się ciągnąć na smyczy, ponieważ jest podekscytowana i zaciekawiona otoczeniem. W boksie zamieszkuje z drugą sunią – Plumką – z którą jest dość zżyta, więc niepokoi się gdy traci ją z oczu. Z innymi psami Pasta dogaduje się raczej dobrze. Wskazane jest, aby w przyszłym domu miała towarzystwo innego, pewnego siebie i zrównoważonego psa, od którego mogłaby się uczyć.

Osoba zainteresowana jej adopcją powinna być przygotowana na jej wielokrotne odwiedziny, a później w domu na dalszą pracę i jej socjalizację. Szczególnie wzmożonej uwagi potrzebuje podczas spacerów – bardzo łatwo ją wypłoszyć, co z pewnością skończyłoby się ucieczką w panice. Należy pamiętać, by dopasować jej porządnie obrożę i szelki, zaopatrzyć się w solidną smycz i wyprowadzając ją, mieć na nią oko. Pasta to suczka, która nie miała szansy dorastać w ciepłym domu, otoczona miłością i opieką, ale z pewnością zasługuje na takie warunki. Wtedy może okazać się cudowną z charakteru suczką, która będzie radośnie witała swojego człowieka, a na spacerach wesoło merdała ogonkiem. Odpowiednia praca z nią, cierpliwość i poświęcony jej czas powinny przynieść takie efekty. Pasta poleca się do odpowiedzialnej adopcji!

Kontakt do wolontariusza: 691 270 616, 507 826 269