Back to ADOPTOWANE

Nakręt

NAKRĘT P 145/03/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2013 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
RASA: AMSTAFF
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Nakręt, kiedy trafił do schroniska, był przestraszony i nieufny. Został znaleziony w zielonej parcianej obroży z czerwoną smyczą, jednak nikt go nie szukał. Był wyłysiały. Z początku warczał na każdego, kto otworzył drzwi do jego boksu. Szybko jednak się przekonał, że nikt nie chce mu zrobić krzywdy i nauczył się, że widok smyczy oznacza spacer. Sam od razu wstawał i podchodził grzecznie do opiekuna, nie sprawiając żadnych problemów.

Nakręt raczej ładnie chodzi na smyczy, chociaż czasem potrafi pociągnąć do czegoś, co go zainteresuje. Mijane psy ignoruje, ale w bezpośrednich kontaktach jest raczej negatywnie nastawiony i na chwilę obecną powinien być jedynym psem w domu.

W schronisku nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi. Może sprawiać wrażenie groźnego psa, jeśli widzi się go po raz pierwszy, ale to tylko pozory. Jest bardzo spokojny i łagodny. Nakręt potrzebuje trochę więcej czasu, żeby zaprzyjaźnić się z człowiekiem, ale jeśli już polubi i zaufa danej osobie, bardzo cieszy się na jej widok i daje się głaskać oraz sam się tego domaga. Kiedy siedzi się u niego w boksie, sam kładzie się jak najbliżej człowieka. Informacje na temat stanu zdrowia można uzyskać u schroniskowych weterynarzy.

Jeśli chciałbyś poznać Nakręta, skontaktuj się z wolontariuszami, którzy się nim opiekują: 503 081 921 (Sona); 503 757 874