Back to ADOPTOWANE

Mapet

MAPET P 106/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2010 r.
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2020

Kategoria:

Opis

Mapecik to malutki, około 10-letni psiak o ślicznej, czarnej, lśniącej sierści zaopatrzony w dwie białe skarpetki na tylnych łapkach. Został znaleziony i trafił do nas w wyniku interwencji schroniska. Z początku trochę nieufny, teraz z dnia na dzień coraz bardziej entuzjastycznie reaguje na wolontariuszy.

Gdy wchodzi się do boksu, Mapecik zazwyczaj śpi, ale gdy się dobudzi, bez problemu daje sobie ubrać obroże i chętnie wychodzi na spacer. Na mijane psy praktycznie nie reaguje. Jest bardzo zainteresowany wszelkimi zapachami przez co przechadzki z nim są spokojne i relaksujące.

Mapecik nie ciągnie na smyczy i nigdzie się nie spieszy. Bo i po co, skoro na spacerze ma choć na chwilę swojego człowieka, wolność od schroniskowego boksu i smaczki. po które od czasu do czasu podchodzi. Czego więcej trzeba? Domu, ale takiego, który da mu poczucie bezpieczeństwa już do końca życia.

Psiak ma jednak kilka zasad, o których trzeba pamiętać. Nie jest nachalny i tego samego oczekuje od człowieka. Powoli pozwala opiekunowi na coraz więcej (jak na przykład przemywanie oczu), ale nie daje się brać na ręce, co sygnalizuje uprzejmym warknięciem. Wtedy po prostu trzeba odpuścić i dać mu czas. Może następnym razem .

Zachęcamy do kontaktu w sprawie tego uroczego psiaka i umówienia się na spacer przedadopcyjny. Zawsze lepiej choć trochę poznać się przed wspólnym zamieszkaniem

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026