Back to ŚREDNIE PSY

Maniek

MANIEK P 43/03/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2008 r.
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2020 r.

Kategoria:

Opis

Maniek trafił do schroniska odebrany interwencyjnie, ponieważ całe swoje życie spędził na krótkim łańcuchu. Był w bardzo kiepskim stanie – wyczerpany, z ledwością utrzymujący się na łapach, wyłysiały. Obecnie Maniek wciąż dochodzi do siebie, jednak czuje się coraz lepiej i nie wymaga specjalistycznego leczenia. Dokładnych informacji na temat jego stanu zdrowia udzielą schroniskowi weterynarze.

Maniek z początku głównie spał zwinięty w kłębek i nie zwracał uwagi na osoby przechodzące obok jego kojca. Dopiero, gdy wchodziło się do boksu, wstawał i zaczynał się interesować odwiedzającym. Nie wiedział jednak, po co ktoś do niego przychodzi, i że czeka go spacer. Widać było, że nie był przyzwyczajony do uwagi człowieka skupianej na nim. Na pierwszych spacerach wciąż był dość osłabiony, bardzo powoli dreptał, ale był zainteresowany otoczeniem i chciał obwąchać każdą trawkę 😉 W stosunku do człowieka nadal nie wykazuje dużego zainteresowania, ale jest łagodny, spokojny i pozwala się głaskać.

Aktualnie Maniek nabiera coraz więcej sił. Widząc kogoś podchodzącego do boksu, już wie, że czeka go spacer i z coraz większą niecierpliwością wyczekuje wyjścia. Na spacerach jest zdecydowanie bardziej ożywiony. Wciąż dopiero uczy się kontaktu z człowiekiem, nadal nie jest wylewnym psiakiem zabiegającym o czułości i być może nigdy taki nie będzie, ale mimo to na pewno może zostać wiernym przyjacielem.

Mijane na spacerze psiaki ignoruje. Z powodu rekonwalescencji nie miał jednak bezpośredniego kontaktu z innymi psami. Jeśli miałby zamieszkać w domu z innym psem, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie. Maniek szuka spokojnego domu na resztę swojego życia.

Kontakt do wolontariusza: 790 76 11 44