Back to MAŁE PSY

Maks

MAKS P 12/08/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2007
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD SIERPNIA 2020

Kategoria:

Opis

Maks ma około 13 lat i trafił do schroniska przywieziony przez osobę która go znalazła. Nic nie wiemy o jego przeszłości, ale pies w jego wieku, przyjaźnie nastawiony do ludzi musiał mieszkać kiedyś z człowiekiem. Cóż, starsze psy to często zbędny balast.

W schronisku psiak zamieszkuje boks z kolegą, który potrafi być dominujący, ale nie dochodzi między nimi do konfliktów dlatego myślimy, że Maksiu mógłby zamieszkać z psem rezydentem. Konieczne byłoby jednak wcześniejsze zapoznanie ze sobą psiaków.

Maks generalnie jest bardzo spokojny, nawet lekko wycofany, choć gdy przechodzi się koło jego boksu szczeka w sposób, który może wydawać się mało przyjazny. Maksiu nie jest mistrzem autoreklamy, dlatego to my musimy go zareklamować. Nie jest to trudne, gdyż psiak ma naprawdę same zalety. Bez problemu daje sobie założyć obroże, bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie zaczepia innych psów.

Ostatnio idąc za przykładem kolegi z boksu nauczył się, ze spacer z człowiekiem oznacza również smaczki :). Nie jest jednak nachalny, poprostu zatrzymuje się i patrzy opiekunowi w oczy, a poczęstowany smakołykiem bardzo delikatnie bierze go z ręki.

Maksiu pomimo swojego wieku jest w dobrej formie, bardzo lubi spacery i pokonuje całkiem spore dystanse.

Zachęcamy do kontaktu i poznania Maksa na spacerze przedadopcyjnym.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)