Back to MAŁE PSY

Lucek

LUCEK P 71/01/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Lucek to około roczny piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w styczniu bieżącego roku, znaleziony przez pracowników schroniska. Niestety od tego czasu nikt się po psiaka nie zgłosił.

Lucek to bardzo sympatyczny i wesoły piesek. Początkowo bardzo bał się wolontariuszy i nie pozwalał na założenie sobie smyczy. Jednak gdy zobaczył, że nic mu z naszej strony nie grozi, stał się o wiele bardziej pewny siebie. Teraz cieszy się na każdy spacer, a gdy zobaczy znajomego wolontariusza głośno dopomina się, by o nim nie zapomniano.

Na spacerze Lucek bardzo grzecznie idzie na smyczy i nie zwraca uwagi na inne psy. Czasami ciągle zdarza mu się czegoś wystraszyć, ale z dnia nie dzień robi coraz większe postępy. Podczas sesji zdjęciowej Lucek bardzo wystraszył się aparatu i uciekł na drugi koniec wybiegu i za nic nie chciał, by robiono mu zdjęcia. Trzeba mieć to na uwadze przy adopcji psiaka, że czasami może wystraszyć się czegoś nowego i niespodziewanego i będzie potrzebował chwili, by się z tym oswoić.

Obecnie Lucek zamieszkuje boks z dwoma innymi psiakami i dobrze się z nimi dogaduje. W przyszłości mógłby zamieszkać z innym psiakiem, ale warto byłoby wcześniej psiaki ze sobą poznać i zobaczyć, czy przypadną sobie do gustu. Lucek idealnie pasowałby do rodziny prowadzącej spokojny tryb życia, która byłaby w stanie poświęcić trochę czasu na nauczenie Lucka „psich” zachowań. Lucek to młodziutki psiak, który nie zasługuje, by długo czekać na nowy dom.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783