Back to ADOPTOWANE

Liluś

LILUŚ P 84/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: początek 2018 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Liluś to jeden z psiaków odebranych interwencyjnie ze złych warunków. Trafił do schroniska w kwietniu 2018 roku, ale ze względu na sprawę w sądzie dopiero od czerwca 2019 jest możliwa jego adopcja. Liluś ma obecnie około 1,5 roku. W schronisku spędził całe swoje dzieciństwo, czyli okres, w którym powinien poznawać środowisko i uczyć się nowych rzeczy. On poznał tylko schroniskowy boks i teren dookoła, na który wychodził na spacery.

Początkowo Liluś i jego rodzeństwo byli szczeniakami półdzikimi. Nie znali ani człowieka, ani smyczy. Z czasem nauczyli się, że smycz oznacza spacery, na których mogą się wybiegać. Jednak pozostały im braki w socjalizacji, które odrobić można jedynie w warunkach domowych.

Liluś był najbardziej wycofany z rodzeństwa, jako jedyny początkowo uciekał przed człowiekiem. Obecnie cieszy się na widok znajomych wolontariuszy, bez problemu daje sobie zakładać smycz i przychodzi wołany, jednak dalej obawia się głaskania i bliskiego kontaktu. Pozwala na to, ale widać że jest wtedy czujny. Jest otwartym i wesołym psem, który z każdym spacerem robi postępy, ale do całkowitego zaufania człowiekowi potrzebuje domu i ludzi dla siebie.

Liluś raczej nie powinien zamieszkać z małymi dziećmi. Idealny byłby dom u spokojnej osoby, która ma doświadczenie z psami. Dobrze, aby zamieszkał z innym czworonogiem, od którego mógłby uczyć się życia z ludźmi, jednak nie jest to warunek adopcji.

Kontakt do wolontariusza: 698 665 562