Back to ADOPTOWANE

Leon

LEON P 48/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2019

Kategoria:

Opis

Leon trafił do schroniska jako malutki szczeniaczek wraz z rodzeństwem, ale niestety nie miał szczęścia wśród innych maluchów i do tej pory nie został adoptowany. Leoś obecnie ma pół roku, a pobyt na Rybnej coraz gorzej wpływa na jego dorastanie. W tym wieku czas powinien spędzać na zabawach, nauce chodzenia na smyczy, nauce czystości czy zostawania samemu w domu – w warunkach schroniskowych jest to bardzo trudne, gdy kontakt z wolontariuszem ma się dwa/trzy razy w tygodniu.

Na chwilę obecną jest bardzo grzecznym chłopakiem – bez problemu daje się brać na ręce, a wizyty u weterynarza znosi ze stoickim spokojem, mrużąc tylko oczy przy obcinaniu pazurków. Jednak cztery miesiące w schronisku sprawiły, że jest psiakiem lękliwym. Chodzenie na smyczy też jeszcze jest dla niego stresujące i wymaga cierpliwości od opiekuna. Z innymi psiakami dogaduje się bardzo dobrze, szukając oparcia u starszych kolegów z boksu – ale gdy jest ze swoim bratem Burgundem, nabiera pewności siebie i we dwójkę obszczekują mijane na spacerze psiaki.

Leoś bardzo potrzebuje domu, by nie stać się dzikusem, który jako dorosły pies nie będzie miał żadnych szans na adopcję. Jeśli szukacie młodego psiaka i macie czas, by nauczyć go podstawowych rzeczy, to nasz kochany maluszek poleca się do adopcji. Nie pozwólmy, by spędził dzieciństwo w schronisku 🐾

Kontakt do wolontariusza: Ania – 724 107 714