Back to ŚREDNIE SUKI

Laura

LAURA P 88/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA-MNIEJSZA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Laura to psina, która nie przykuwa uwagi swoim wyglądem. Jest zwykłą, średniej wielkości sunią o wilczasto-brązowej sierści i z długimi, klapniętymi uszkami. Nie szuka kontaktu z ludźmi, ale gdy przyjdą do niej znajome osoby, od razu staje się radośniejsza i czuje się przy nich swobodnie. Od chwili gdy pojawiła się u nas, przeszła wielką metamorfozę.

Laura trafiła do schroniska wraz z innymi ośmioma psami, kiedy miała półtora roku. Była wtedy bardzo przerażona i nieprzyzwyczajona do kontaktu z człowiekiem. Gdy ktoś do niej podchodził, paraliżował ją strach, ale nigdy nie zachowała się agresywnie. Po roku spędzonym w azylu, dzięki cierpliwości wolontariuszy, Laurka stała się dużo śmielsza. Zapinanie smyczy nie stanowi już dla niej problemu, spacer traktuje jako przyjemność, a bieganie po wybiegu to dla niej cudowna zabawa. Nie chowa się we wszystkie napotkane zakamarki i korzysta z każdej okazji do wyszalenia się. Jeszcze do niedawna goniła się z koleżanką z boksu – Diandrą, z którą wcześniej żyła na wolności. Ostatnio ta psina została adoptowana, więc Laura nie ma już kompana do zabawy. W nowym domu towarzystwo drugiego psa byłoby dla niej czymś bardzo pozytywnym i na pewno pomogłoby jej szybciej się zaaklimatyzować.

Sunia lubi zabawki, szczególnie te piszczące, ale kiedy ktoś jej nimi rzuca, musi to robić tak, aby jej nie przestraszyć. Nie jest jeszcze do końca oswojona, ale powoli nawet głaskanie zaczyna się jej podobać. Adopcja pomogłaby Laurze otworzyć się w szybszym tempie i znacząco poprawiłaby jej relacje z ludźmi. Jednak osoba, która by ją przygarnęła, musi zdawać sobie sprawę, że początki nie będą łatwe. Laura będzie potrzebowała trochę czasu, by odnaleźć się w nowym miejscu. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miała okazji choćby przez chwilę przebywać w domu. Mimo tego, warto dać jej szansę. W zamian zyska się wspaniałą towarzyszkę, jej bezinteresowną miłość oraz bezgraniczne zaufanie. Widok jej uśmiechniętego pyska będzie najwspanialszą nagrodą dla nowego właściciela.

Laura to wciąż młoda suczka, która ma przed sobą wiele lat i zasługuje na normalne życie u boku człowieka. Osoba, która ją przygarnie, zmieni jej życie na lepsze i pozwoli jej pokazać, jakim jest cudownym psem. Sunia jest pozytywnie nastawiona do człowieka, ciekawa świata i uwielbia smaczki, co pomoże w jej socjalizacji. Mamy nadzieję, że Laura dostanie szansę na wspaniałe życie, w którym będzie mogła być sobą, czyli radosnym, pełnym miłości psiakiem z uśmiechniętym pyskiem i ufnym spojrzeniem.

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269