Back to DUŻE PSY

Kombi

KOMBI P 42/03/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2020

Kategoria:

Opis

W historii naszego podopiecznego schroniskowe imię Kombi ma swoje uzasadnienie. Zanim psiak trafił do schroniska, błąkał się po terenie kombinatu w Nowej Hucie, prawdopodobnie dokarmiany przez obecnych tam pracowników. Dzięki temu nasz dzikusek jest przyjaźnie nastawiony do człowieka i na obecność nieznanych mu osób reaguje raczej lękiem (co obwieszcza w boksie zaciekłym szczekaniem) nigdy agresją. Pod wspaniałą posturą owczarka kryje się bowiem psiak o zajęczym sercu, którego dość długo trzeba było przekonywać, by odważył się opuścić boks. W końcu dzięki zdecydowaniu schroniskowego behawiorysty Kombi został wypchnięty na pierwszy spacer 😉 i odtąd zaczął robić postępy.

Obecnie gdy znany mu wolontariusz wchodzi do boksu, Kombi nie posiada się z radości, mając przed sobą perspektywę wyjścia na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że ustąpiły jego lęki. Spacer jest mieszaniną radości i strachu. Z jednej strony psiak uwielbia przechadzki, z drugiej bojaźliwie przemierza schronisko, ciągnąc spłoszony na smyczy. Dopiero gdy wyjdzie poza jego teren, jest bardziej rozluźniony, skłonny do ostrożnego eksplorowania terenu, spacerowania na luźnej smyczy. Tu jednak czyhają na niego inne zasadzki – jadące samochody, których Kombi jeszcze się obawia, szczekające psy, lub… biegające sarny. Psiak czujnie wypatruje zagrożeń, ale jednocześnie cieszy się spacerem. Ładnie spaceruje na smyczy, nie ciągnąc na niej nadmiernie i bez problemu dogaduje się z innymi psiakami. Na wybiegu Kombi zachowuje się swobodniej. Uwielbia przytulanki i głaskanie, a zbiegi pielęgnacyjne takie jak wyczesywanie jego futra sprawiają mu wyraźną przyjemność.

Kombi jest gotowy na adopcję tylko przez bardzo odpowiedzialnego, wrażliwego i empatycznego opiekuna. W razie ucieczki stanie się ponownie wolno żyjącym psiakiem i z pewnością nie pozwoli się łatwo schwytać nawet osobom, które dobrze zna. Prawdopodobnie trzeba nauczyć go wszelkich zasad psio-ludzkiego funkcjonowania. Zarówno dom z ogrodem (i bardzo dobrze zabezpieczonym ogrodzeniem), jak i mieszkanie (pod warunkiem że w spokojnym miejscu) mogłyby stać się jego oazą. Kombi to łagodny, wspaniały pies, który czeka na cierpliwego i czułego opiekuna.

Kontakt do wolontariuszki: 601 976 965