Back to DUŻE PSY

Kimba

KIMBA P 97/02/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2018 r.

Kategoria:

Opis

Kimba to około 7-letni pies średniej wielkości w typie owczarka, który z nieznanych nam przyczyn czeka na dom już drugi rok:(. Ma krótką, czarną podpalaną sierść, załamane uszy oraz krótki „nieowczarkowy” ogonek. Nie chcemy myśleć, że to być może ta drobna niedoskonałość zniechęca do niego adoptujących… Kimba trafił do schroniska z kojca i nie znał kontaktu z człowiekiem. Na początku był wystraszony i płochliwy, więc dopiero uczył się żyć w bliższym kontakcie z człowiekiem. Po pewnym czasie przekonał się, że człowiek to coś dobrego.

Kimba uwielbia przychodzić na głaskanie i cieszy się na widok znajomych osób. Na wybiegu rozkręca się, skacze po wolontariuszu i z radości go lekko podgryza. Jednak jest to do opanowania – wystarczy Kimbie pokazać, że nie chce się z jego strony takiego zachowania, a wówczas wycisza się i zaczyna zajmować „swoimi sprawami”. Kimba lubi ruch, biega po wybiegu i widać, że sprawia mu to dużą przyjemność. Na każdy spacer niecierpliwie wyczekuje. Smycz nie jest dla niego problemem, daje się zapiąć i gdy nie ma dookoła psów, potrafi ładnie chodzić przy nodze. Boks zamieszkuje z suczkami, toleruje jej obecność i w nowym domu po wcześniejszym zapoznaniu, prawdopodobnie dogadałby się z jakąś inną sunią. Z samcem mogłoby być trudniej, ponieważ Kimba za nimi nie przepada, stąd na spacerze denerwuje się szybko na ich widok, szczeka na nie i ciągnie w ich kierunku.

Kimba jest psem w średnim wieku i ma jeszcze przed sobą wiele lat życia. Jest radosny, uwielbia człowieka i spacery, smaczkami również nie gardzi. Zasługuje na swój własny dom i człowieka, który pokaże mu życie, jakie należy się każdemu psiakowi.

Kontakt z wolontariuszem: 507 826 269