Back to ŚREDNIE SUKI

Kaja

KAJA P 58/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Kaja to średniej wielkości suczka o jasnej dłuższej sierści. Do schroniska została oddana ze względu na chorobę właścicielki, a jako powód wskazano również agresję. Była wychowywana w mieszkaniu. Kaja przy pierwszym kontakcie jest nieufna i ze strachu odstrasza głośnym szczekaniem czy nawet pokazaniem ząbków. Jednak kiedy kogoś bliżej pozna, cieszy się na jego widok i nie może się doczekać spaceru. Kaja obawiała się trochę zapinania smyczy, jednak obroża założona na stałe rozwiązała ten problem i obecnie przygotowanie do spaceru jest dla niej zdecydowanie mniej stresujące.

Po wyjściu z boksu Kaja zachowuje się tak, jakby chciała wszystkim oznajmić, że wyszła na spacer, więc głośno szczeka. Po chwili jednak się uspokaja i wycisza. Kaję rozpiera energia i idąc na smyczy, chce wszystko zobaczyć i wszędzie dojść jak najszybciej. Lubi też obszczekiwać mijane na spacerze psy, trzeba więc będzie popracować z nią nad ładniejszym chodzeniem na smyczy. Kaja uwielbia spacery i bieganie, dlatego potrzebuje opiekuna, który będzie w stanie zapewnić jej odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia. Krótki spacer wokół bloku zdecydowanie jej nie wystarczy. Również w przypadku domu z ogrodem należy pamiętać, że suczka potrzebuje codziennych spacerów i wspólnej aktywności z opiekunem.

Kaja dla osób, które zna, jest radosnym, pełnym dobrego humoru psiakiem lubiącym pieszczoty i wylewnie okazującym swoją miłość przez rozdawanie buziaków 😉 Za bardzo rozbawiona potrafi się jednak nakręcić i podszczypywać ręce lub chwytać za ubrania. Z tego powodu preferujemy właściciela z doświadczeniem z psami, który będzie wiedział, jak wyeliminować takie zachowania. Preferowany również jest dom bez dzieci, zwłaszcza małych, którym Kaja nawet niecelowo mogłaby wyrządzić krzywdę.

Kaja obecnie mieszka z większym od siebie psem, z którym dobrze się dogaduje, chociaż na początku traktowała go niezbyt przyjaźnie. W przypadku gdyby miała zamieszkać z drugim psem, warto wcześniej je ze sobą zapoznać. Należy mieć również świadomość konieczności pielęgnacji sierści Kai, która wymagać będzie regularnego wyczesywania, kąpieli czy też wizyt u groomera. Kaja podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie jest agresywna, jednak jest dość niecierpliwa i trudno wytrzymać jej w jednym miejscu.

Kaja to suczka, która potrzebuje cierpliwego opiekuna nastawionego na pracę z psem. Przed adopcją należy kilkukrotnie ją odwiedzić – tak, by mogła zaufać nowym opiekunom.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269