Back to ADOPTOWANE

Iduna

IDUNA P 142/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2020

Kategoria:

Opis

Iduna to roczna sunia, która już doświadczyła nieszczęścia w postaci utraty opiekuna. Jej właściciel zmarł. Suczka miała swój dom, więc prawdopodobnie została nauczona podstawowych psich zachowań.

Z charakteru jest nieśmiała, lekko wycofana, boi się nowych osób i bardzo łatwo ją wystraszyć gwałtowniejszym ruchem czy głośniejszym dźwiękiem. Nie ma problemu z zakładaniem smyczy, chociaż pierwsze zapinanie trochę ją zestresowało. Ładnie chodzi przy nodze i nie ciągnie. Na wybiegu z każdą minutą robi się coraz pewniejsza: zaczyna zabawę, przybiega do człowieka na głaskanie, które sprawia jej dużo przyjemności. Staje się o wiele radośniejsza, jak na tak młodego psiaka przystało.

Iduna dobrze się dogaduje z innymi psami, lubi ich towarzystwo, ale potrafi również pokazać, kiedy nie ma ochoty na zabawę z nimi. Aportowanie jest jej obce, jednak za rzuconą piłką chętnie pobiegnie i sprawdzi, co to było.

Iduna jest bardzo delikatna i potrzebuje spokojnego opiekuna. Cierpliwej osoby, która zaczeka, aż sunia poczuje się bezpieczna i pewna siebie. Wtedy zamieni się w wesołego psa pragnącego kontaktu z człowiekiem. W stosunku do znanych jej osób, już potrafi taka być 🙂 Jest młodziutka i ma całe życie przed sobą. Schronisko pełne hałasów, obcych ludzi nie jest dla niej dobrym miejscem. Ta urocza sunia zasługuje na własny dom i własnego człowieka, którego będzie mogła obdarzyć zaufaniem. Ktoś, kto zdecyduje się ją przygarnąć, zyska wspaniałego przyjaciela na wiele lat.

Kontakt do wolontariusza: 790 231 318; 530 189 280