Back to DUŻE PSY

Hektor

HEKTOR P 95/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2020

Kategoria:

Opis

Hektor to roczny samiec charta angielskiego. Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, był spokojny i wycofany. Na spacerze stresował się każdym przejeżdżającym samochodem i co jakiś czas impulsywnie wyrywał się do przodu. Był tak zaniepokojony, że trudno mu było zdecydować się, czy bardziej jest zainteresowany głaskaniem, czy też wolałby zachować od wolontariusza bezpieczny odstęp. Podczas kolejnego spaceru był już jednak nie do poznania. Cieszył się na widok człowieka, przez kraty lizał po rękach, a na spacerze był dużo spokojniejszy.

Zarówno podczas przechadzki, jak i mijając inne boksy, Hektor całkowicie ignorował znajdujące się tam psy. Gdy zaaranżowaliśmy jego spotkanie z Arią, jego koleżanką charciczką, z którą trafił do schroniska, nie mógł nacieszyć się jej obecnością. Oba psiaki biegały, bawiły się i łasiły do siebie.

Hektor to świetny psiak, jednak trzeba będzie popracować nad jego płochliwością oraz dopracować chodzenie na smyczy. Przypominamy także, że psiaki mogą trafić tylko do opiekuna znającego specyfikę tej rasy.

W związku wymaganiami rasy szczegółowych informacji na temat adopcji należy zasięgnąć bezpośrednio w schronisku.