Back to ŚREDNIE PSY

Foxtrot

FOXTROT P 30/02/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
WIELKOŚĆ: średni większy
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2017r.

Kategoria:

Opis

Foxtrot to pies odebrany interwencyjnie z łańcucha. Na początku był przerażony wszystkim, co go otacza i tylko towarzysze z boksu byli dla niego wsparciem. Na widok człowieka Foxtrot chciał zapaść się pod ziemię. Nie przekonywały go smakołyki, o dotyku nie było mowy. Przy zapinaniu na smycz panikował, a spacer był dla niego udręką. Jednak mimo lęku nigdy nie wykazywał agresji.

Dziś Foxtrot nie boi się, nie ucieka, a smycz budzi w nim radość. Kiedyś na spacerach chował się za wolontariuszem, bał się wyjść przed niego, a obecnie coraz częściej jest jego przewodnikiem. Smaczki bierze prosto z ręki, daje się nawet głaskać znajomym osobom i widać, że sprawia mu to ogromną przyjemność.

Foxtrot poczynił ogromne postępy. Znajome osoby przyjaźnie obwąchuje i macha do nich ogonkiem. Przed adopcją konieczne byłyby wspólne spacery, aby mógł się oswoić. Najlepiej byłoby, gdyby zamieszkał z psem bardziej otwartym i radosnym, aby było mu raźniej.

Konieczne jest podchodzenie do Foxtrota z cierpliwością i spokojem. Piesek robi postępy i liczymy, że gdy znajdzie się w ciepłym domu, wśród osób, które otoczą go troską i wyrozumiałością, otworzy się na świat.

Kontakt do wolontariuszki: tel. 733 013 397