Back to MAŁE SUKI

Fobia

FOBIA P 87/09/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2017 r.

Kategoria:

Opis

Fobia jest młodziutką, dwuletnią suczką. Niezbyt duża, o czarnej podpalanej sierści, na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia z wyglądu. To, co sprawia, że zwraca na siebie uwagę to krótkie, puchate łapki, uszka – jedno stojące a drugie załamane oraz brązowe oczka o ciekawym spojrzeniu.

Niestety Fobia jest bardzo specyficznym psem z charakteru. Na początku, gdy trafiła do schroniska bała się człowieka, nie znała smyczy i przy zapinaniu kłapała zębami (ale tylko strasząc, nikogo nie ugryzła przy zapinaniu). Trochę pracy i cierpliwości sprawiło, że Fobia już daje sobie ubierać smycz i nie ma z jej strony przy tym żadnej negatywnej reakcji, jedynie nadal budzi w niej to lekkie obawy. Sunia nie lubi dotyku człowieka, na wystawioną rękę reaguje ucieczką, chyba że jest na niej jedzenie – na smaczki zawsze podejdzie. Nawet się o nie upomina wskakując przednimi łapkami na wolontariusza. Lubi przebywać z człowiekiem, temu nie można zaprzeczyć, ale wciąż się go obawia i przyszły właściciel decydując się na adopcję Fobii, musi się liczyć z tym, że suczka wymaga pracy i cierpliwości. Jest młoda i mądra więc po jakimś czasie może się całkowicie otworzyć na człowieka.

Fobia mieszka w boksie z większym od siebie psem, dobrze się z nim dogaduje, nie rozumie jego zaczepek do zabawy, ale wydaje się być do niego bardzo przywiązania. Na pewno odnalazłaby się w domu z jakimś innym, spokojnym psem. Nie wiemy natomiast jak zareagowałaby na kota. Jeśli Fobia miałaby mieszkać z dzieckiem, to z jakimś starszym, świadomym charakteru suczki i rozumiejącym, że psiak potrzebuje swojej przestrzeni.

Na spacerach Fobia ładnie chodzi na smyczy, zdarza jej się pociągnąć, zwłaszcza jak się czegoś wystraszy, ale jest nieduża, więc łatwo ją utrzymać. Na wybiegu trzyma się człowieka, a czasem nawet zachęca go do zabawy. Fobia, gdy poświęci jej się odpowiednią ilość czasu i pracy, ma szansę okazać się wspaniałą towarzyszką. Jej zachowania wskazują na to, że miała trudną przeszłość. Jest nadal młodziutka i ma całe życie przed sobą. Świadoma adopcja może ją całkowicie odmienić, trzeba tylko dać jej szansę.

Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

Kontakt do wolontariusza: 691 270 616