Back to ADOPTOWANE

Flora

FLORA P 1/06/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Flora to młoda 2-letnia średniej wielkości suczka wyglądem przypominająca owczarka, która trafiła do schroniska jako dziko żyjący pies z działek. Od początku była bardzo nieufna, bała się smyczy, nie wiedziała, czym są spacery. Z czasem przestała się tak bardzo bać ludzi, podchodziła, była ciekawska, czasem dawała się nawet lekko pogłaskać. Nie pozbyła się jednak panicznego strachu przed smyczą, każdą założoną smycz i obrożę przegryzała w kilka sekund, a przy metalowych smyczach raniła sobie ze strachu dziąsła. Z tego powodu nie było możliwości wyprowadzania jej na spacer i przez wiele miesięcy nie wychodziła z boksu. Dopiero od niedawna udało się opracować na nią odpowiedni sposób i teraz tak jak inne psy może spędzić chwilę na wybiegu razem z wolontariuszami.

Flora powoli uczy się wychodzić na spokojne spacery. Dzięki temu stopniowo robi postępy i coraz spokojniej znosi zakładanie obroży i szelek, ponieważ wie, że czeka ją spacer i bieganie po trawie zamiast po betonie. Nie jest agresywna w stosunku do człowieka, jednak przyparta do muru ze strachu może próbować się bronić. Trzeba zachować przy niej spokój i być uzbrojonym w duże ilości smaczków, które stanowią dla niej dużą motywację. Z psami z boksu żyje w zgodzie, czasem potrafi na nie burknąć, kiedy jej się coś nie spodoba.

Flora to cudowna suczka, która nie miała szansy nauczyć się życia z człowiekiem. Potrzebuje spokojnego i cierpliwego opiekuna, który jest gotowy poświęcić sporo pracy na budowanie jej zaufania do człowieka.

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269