Back to DUŻE PSY

Fiskus

FISKUS P 4/05/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.:
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2020

Kategoria:

Opis

Fiskus dwukrotnie był adoptowany i niestety za każdym razem wracał do schroniska. Przy pierwszej próbie (zaledwie jednodniowej) powodem było pilnowanie zasobów, przy drugiej (trwającej blisko pół roku) zadecydowało m.in. pogryzienie sprowokowane próbą złapania przez jego opiekunkę kleszcza.

Mając taką informację, pierwsze nasze kontakty z Fiskusem były bardzo ostrożne. Jednak już przy drugim wejściu do boksu okazało się, że Fiskus to psiak stabilny, podchodzący do pierwszych spotkań z dystansem, ale bez cienia agresji. Każde kolejne wejście do boksu skutkowało coraz większym zaufaniem z obu stron. W tej chwili Fiskus już z daleka okazuje radość na widok znanych sobie opiekunów.

Psiak bardzo spokojny i posłuszny – znający sporo komend. Pomimo bardzo ograniczonych z racji schroniskowych realiów spacerów, Fiskus stara się utrzymywać czystość w boksie zatem na pewno nie będzie z tym problemów w przyszłym domu! Pies aktywny, chętnie biega, nawet dłuższe dystanse. Nie ciągnie, dostosowuje się do tempa biegacza/spacerowicza. Do innych psów stosunek raczej obojętny z nutą ciekawości. Nie atakuje, nie szczeka. Na zaczepki czasem odpowiada szczekaniem. Na zwierzęta dzikie raczej nie zwraca uwagi.

Nie boi się wody, lubi pływać. Kładzie się w kałużach. W odpowiednich rękach będzie to kapitalny towarzysz spacerów/biegów i być może innych aktywności outdoorowych.

Dla Fiskusa poszukujemy świadomego opiekuna, który ma już doświadczenie w opiekowaniu się większym czworonogiem. Dom powinien być bez małych dzieci.

Telefony do wolontariuszy: 660 488 353, 689 030 150, 601 446 752