Back to ŚREDNIE PSY

Filipek

FILIPEK P 94/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2010
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Filipek to średnich rozmiarów kundelek, który do schroniska trafił jesienią 2019 r. Został znaleziony, więc jego przeszłość nie jest znana.

Filipek jest bardzo żywiołowy i uwielbia spacery, ale dopiero uczy się chodzić na smyczy, więc potrafi mocno ciągnąć. Po powrocie ze spaceru łasi się do wolontariuszy, żeby nie zostawać samemu w boksie. Filipek nie dzieli schroniskowego boksu z innymi psami, co nie oznacza jednak, że jest w stosunku do nich agresywny. Psiak po prostu potrafi być „meczący” i przy próbach łączenia go z innymi psami, zdarzyło mu się wskakiwać na nie i wykonywać dominujące próby „pokrycia” 😀 Przy adopcji Filipka jako kompana dla innego psiaka zalecane jest ich wcześniejsze zapoznanie. Być może jego zachowanie wynika z tego, że po prostu całe życie był psem jedynakiem i nie jest przyzwyczajony do życia z innymi zwierzętami.

Poza tym Filipek jest bardzo grzeczny i łagodny. Z początku może wydawać się nieśmiały i bardziej zainteresowany otaczającym go światem niż ludźmi, chętnie jednak daje się namówić na smakołyka z ręki i głaskanie podczas wspólnego spaceru. Wielką miłością Filipka są piłeczki, za którymi mógłby biegać i skakać bez końca – gdy złapie już w zęby swój osobisty obiekt pożądania, strzeże go zazdrośnie i nie lubi oddawać, dlatego warto zawsze mieć pod ręką coś do zaoferowania mu w zamian. Ze względu na to naszego psiaczka polecamy do domów bez małych dzieci.

Bardzo zachęcamy do adopcji Filipka, którego marzeniem jest ciepłe posłanko, miłość człowieka i długie spacery połączone z gonitwami za piłeczkami.

Kontakt do wolontariusza: 609 443 221, 604 415 982