Back to ADOPTOWANE

Fikuś

FIKUŚ P 128/01/13
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2013 r.

Kategoria:

Opis

Fikuś to około 8-letni mały piesek, który mimo stosunkowo młodego wieku ma już spory bagaż doświadczeń związany z adopcjami. Trzykrotnie został już oddany do schroniska z powodu lęku separacyjnego, który utrudnia mu adaptację do nowych rzeczy w jego życiu i zrozumienie, że opiekun wychodząc z domu nie zostawia go na zawsze. Zwroty do schroniska niestety tylko pogłębiły jego problem. Fikuś najlepiej odnalazłby się w domu, w którym cały czas ktoś by był i psiak nie musiałby zostawać sam, zwłaszcza na dłuższy okres.
Fikuś potrzebuje bardzo dużo uwagi ze strony opiekuna. Dla osób mu znanych jest typem psa który śmiało podchodzi, pakuje przednie łapki na kolana i domaga się głaskania.
Przepada również za piłkami oraz innymi zabawkami, za którymi uwielbia biegać na wybiegu. Nie wolno mu ich jednak odbierać na siłę, najlepiej mieć coś na zamianę.
Fikuś niestety nie toleruje szelek. Boi się ich i ze strachu pokazuje ząbki i atakuje. Trzeba go dopiero bardzo powoli i stopniowo przekonać, że szelki nie są niczym złym. Bardzo nie lubi ściągania smyczki z szyi. Takie zachowanie wynika prawdopodobnie z przykrych doświadczeń, które spotkały tego pieska i trzeba będzie nad tym popracować.
Jego stosunek do psiaków jest dobry – w boksie ze swoimi kolegami dogaduje się bezproblemowo, nie jest konfliktowy.
Fikuś nie nadaje się do domu z dziećmi. Potrzebny mu doświadczony i cierpliwy opiekun, który będzie nastawiony na pracę z psem i stopniowe uczenie go nowych rzeczy.

Kontakt z wolontariuszem: 692 883 386, 503 757 874