Back to ŚREDNIE PSY

Dafi

DAFI P 22/07/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2020

Kategoria:

Opis

Kiedy wchodzi się pomiędzy schroniskowe boksy, większość psów szczeka, chcąc zwrócić na siebie uwagę lub po prostu wyrazić ekscytację z powodu obecności człowieka. Dafi jest inny. Nie szczeka. Skacze na kraty i wydaje z siebie dźwięki świadczące o desperackiej i natychmiastowej potrzebie wyjścia z boksu. Ten psiak kocha spacery. Nie obchodzą go smaczki, a głaskanie schodzi na drugi plan. Najważniejszy jest człowiek, który może zabrać go na upragniony spacer. Psiaczek pozwala sobie ubrać obroże a nawet szelki, choć wymaga to trochę więcej zachodu, bo Dafi wykonuje skaczący, radosny taniec wokół wolontariusza.

Na spacerze Dafi praktycznie nie ciągnie na smyczy, pod warunkiem że idzie się jego tempem 🙂. Czasem szarpnie jeśli poczuje jakiś bardzo interesujący go zapach pozostawiony przez psich kolegów, ale przy jego gabarytach nie jest to uciążliwe. Dafi ignoruje mijane psy albo z zaciekawieniem podchodzi, żeby grzecznie się przywitać. Powinien trafić do osoby aktywnej, która tak samo jak on kocha spacery i będzie w stanie zaspokoić jego potrzebę ruchu oraz na tyle doświadczonej, żeby potrafiła popracować z tak żywiołowym psiakiem.

Dafi został zrzeczony przez poprzedniego opiekuna, a my nie możemy znaleźć powodu dla którego tak pozytywnie nastawiony i przyjacielski pies został oddany do schroniska.

Psiak bardzo potrzebuje swojego człowieka, zanim zbyt długi pobyt w schroniskowym boksie stłumi jego entuzjazm i dobre nastawienie do świata.

Kontakt do wolontariusza: 785 027 026