Back to MAŁE PSY

Ciapek

CIAPEK P 37/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2019

Kategoria:

Opis

Ciapek to niewielki szorstkowłosy i uroczy psiak o jasnym umaszczeniu. Został oddany do schroniska przez właściciela z powodu alergii i agresji.

Na początku, gdy kogoś nie zna, jest nieco niepewny i nieufny, a przy zapinaniu smyczy potrafi ostrzegawczo kłapnąć ząbkami. Jednak kiedy już kogoś dobrze pozna, pokazuje swoje wspaniałe oblicze. Staje się wtedy bardziej kontaktowy, przytula się i pozwala głaskać. Na wybiegu spokojnie chodzi i eksploruje teren. Uwielbia też piłeczki, chętnie się nimi bawi. Wygląda przesłodko z dużą jak dla niego piłką tenisową w pyszczku, albo gdy ją popycha łapkami 🙂 Nie ma też problemu, żeby mu odebrać piłkę, chociaż szybko domaga się szczekaniem jej zwrotu 😉 Z innymi psami raczej nie wchodzi w konflikty. Jeśli miałby zamieszkać z innym psem, wskazane jest ich zapoznanie przed adopcją. Ciapek potrafi zostawać sam w domu. Ładnie chodzi na smyczy, jednak boi się jej zakładania. Prawdopodobnie ma jakiś uraz z tym związany i konieczna będzie praca przyszłego opiekuna w tym zakresie.

Ciapek to niełatwy psiak, ma charakterek i zdarza mu się przejawiać zachowania agresywne, w związku z tym nie nadaje się do domu z dziećmi. Wierzymy jednak, że znajdzie się właściwa osoba, która gotowa będzie poświęcić swój czas, aby nauczyć go właściwych zachowań i cierpliwie pomoże pokonać jego lęki. To cudowny psiak, który zasługuje na szansę, a wysiłek włożony w pracę z nim może zaprocentować wspaniałą przyjaźnią na lata.

Kontakt do wolontariusza: 790-231-318, 530-189-280