Back to DUŻE PSY

Bruno

BRUNO P 34/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Bruno jest przemiłym, misiowatym psem w typie owczarka. Jest bardzo przymilny i szukający kontaktu z człowiekiem. Na spacerze dość gwałtownie i szczekliwie reaguje na mijające go psy, choć nie ma w tym agresji, lecz ogromna ekscytacja. Bruno obawia się gwałtownych ruchów i z większą nieufnością traktuje mężczyzn, choć przy spokojnym podejściu także wobec nich nie okazuje nadmiernego lęku. Nie jest także przyzwyczajony do chodzenia na smyczy, którą z chęcią by odgryzł, gdyby mu na to pozwolić 🙂 W ogóle sprawia wrażenie pieska izolowanego, który, mamy nadzieję, szybko nauczy się, że obecność człowieka i innych czworonogów niesie ze sobą tylko przyjemności. Na szczęście Bruno jest pieskiem nieagresywnym, stąd wszelkie niedociągnięcia w jego zachowaniu można dość łatwo korygować.

Bruno jest odrobinę nieśmiały. Na wybiegu węszy i biega, nie zwracając początkowo uwagi na wolontariusza, ale ta obojętność to tylko pozory. Po jakimś czasie piesek ośmiela się coraz bardziej i zaczyna podchodzić po swoją porcję głaskania. Gdy kogoś polubi, kładzie się na plecach i czeka aż wolontariusz go wygłaska i wyściska 🙂

Brunuś jest jeszcze względnie młodym psem, który nie jest jednak szczególnie wymagający pod względem aktywności. Jak każdy psiak lubi spacery, ale nie rozpiera go nadmiar energii, stąd równie dobrze zagnieździłby się w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu.

Szukamy dla pieska domu, w którym w końcu mógłby się przekonać, co oznacza czuła opieka i troska.

Kontakt do wolontariusza: 601976965