Back to ŚREDNIE SUKI

Bójka

BÓJKA
P 57/05/19
W schronisku od: maja 2019
Rasa: Amstaf
Rozmiar: średni mniejszy
Kastracja: oczekuje
Przybliżona data urodzenia: 2018

Kategoria:

Opis

Pierwsze dni Bójki w schronisku były dla niej samej przerażające. Psina kuliła się ze strachu na widok wolontariuszki, która tylko chciała wziąć ją na spacer. Nasi wolontariusze są jednak uparci i znają się na rzeczy, więc postanowili pokazać Bójce, że człowiek nie jest taki straszny. Zanim wyszliśmy z Bójką na pierwszy spacer zajęło nam to 1,5 godziny. Suczka bała się smyczy i każdego gwałtownego ruchu, jakby spodziewała się, że ktoś ją uderzy. Jednak po pewnym czasie okazało się, że Bójka jest cudowna!

Oczywiście wciąż jest trochę nieśmiała, szczególnie wobec obcych, ale na spacerze, po opuszczeniu boksu wychodzi z niej ta urocza wariatka, która kocha biegać i pływać. Sunia będąc na wybiegu, jest również świetnym przykładem, jak psy powinny aportować piłkę oraz pięknie wykonywać komendę „siad”. Mimo swojej nieśmiałości wobec człowieka po tych kilku spacerach zaczyna podchodzić do znanych wolontariuszy z prośbą o porcję głaskania. W stosunku do psów mijanych tu i ówdzie nie jest agresywna, lecz bardziej ciekawska, więc ewentualnego psiego współlokatora musiałaby dobrze poznać.
Oczywiście nasza Bójka-bohaterka jest kandydatką na przyjaciółkę jakieś aktywnej rodziny, która będzie potrafiła z nią pracować, ponieważ oprócz tego, że jest ona jeszcze nieśmiała, to goni za rowerami i samochodami.

Jeżeli zastanawiacie się, co taka piękna dziewczyna robi w schronisku, to została zwrócona z powodu agresji do dzieci. Co się stało? Nie wiemy. Bójka mogła się wystraszyć dziecka, które chciało ją tylko pogłaskać, a może pociągnęło ją za ogon? Możemy tylko spekulować. W idealnym świecie ludzie, którzy decydują się na psa, gdy napotkają problem, będą szukać pomocy na przykład u behawiorysty. Niestety świat nie jest idealny, prawda? Dlatego dla niej preferowany jest dom bez małych dzieci lub z dziećmi, które znają podstawowe zachowania psa. Zalecana jest również konsultacja z behawiorystami oraz kilka wizyt, aby się z nią zapoznać.

Kontakt do wolontariuszki: Izabela – 534 100 802