Back to DUŻE PSY

Anger

PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2010 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI/WIĘKSZY
RASA: AMSTAFF MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2017

Kategoria:

Opis

Anger to piękny, dorosły pies w typie amstaffa. Po raz kolejny niestety jest w schronisku. Pierwszy raz trafił tu ponad 7 lat temu, jednak szybko znalazł dom i cieszył się nim przez ostatnie 6 lat. Niestety został zwrócony do schroniska, a powodem powrotu było nieradzenie sobie z psem.

Anger jest bardzo nieufny wobec nowo poznanych osób. Już na początku znajomości dało się zaobserwować duży dystans do ludzi i niepewność z jego strony. Anger ma charakterek, więc kiedy coś mu się nie spodoba, potrafi być niemiły i właśnie dlatego go oddano.

W schronisku jak dotychczas zachowuje się w poprawnie wobec wolontariuszy, którzy go wyprowadzają. Najważniejsze w znajomości z nim jest zdobycie jego zaufania, stopniowe zaznajamianie – nic na siłę. Krok po kroku poznawanie się i zachowanie ostrożności. Anger bacznie obserwuje każdy gest i ruch wykonany w jego stronę. Jako że nie jest początkowo zbyt wylewnym czy okazującym emocje psem, czasem trudno zrozumieć jego intencje i przewidzieć, jak postąpi. Jednak przy spokojnym traktowaniu zachowuje się bardzo ładnie.

Anger chociaż początkowo sprawia wrażenie, jakby nic go nie cieszyło,lecz to tylko pozory. Kiedy już nabierze troszkę zaufania, widać jak szybko zmienia się na lepsze. Jak cieszy się na widok człowieka oraz jak docenia kontakt z nim. Anger chętnie wychodzi na spacery. W boksie stara się utrzymać czystość. Na spacerze napotkane psy mija obojętnie, jednak preferowany jest dom, gdzie będzie psim jedynakiem. Na smyczy chodzi bardzo ładnie i blisko nogi, nigdzie się nie wyrywa i nie szarpie. Puszczony na wybiegu wraca na zawołanie. A kiedy nie chce podejść pokazujemy mu piłkę – jest ona dla niego najlepszym motywatorem. Angerek lubi piszczące zabawki oraz piłki, za którymi chętnie biega. Podczas zabawy nie wolno mu ich odbierać siłą, lecz trzeba poczekać, aż sam nam je zwróci lub dać mu drugą rzecz na podmianę.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 518 729 178, 503 757 874