Back to DUŻE PSY

Alex

Alex P 99/07/15
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD LIPIEC 2015 r.

Kategorie: ,

Opis

To duży owczarek niemiecki. Został oddany do schroniska z powodu wyjazdu właścicielki i śmierci jej męża. Od początku Alex dał się poznać jako pies obrońca, nie odstępował swojej Pani na krok i nikomu nie dawał się zbliżyć.
Przez cały jego dotychczasowy pobyt w schronisku zapracował na dwie zupełnie różne opinie. Pierwsza mówi, że jest to bardzo ułożony pies, miły, znający komendy jednak nie przepadający za czyszczeniem uszu w trakcie którego należy zakładać mu kaganiec- na sam widok weterynarza w jego oczach widać niepokój. Druga zaś opisuje go jako ,,nieuprzejmego”, zbyt pewnego siebie oraz ogólnie mówiąc agresywnego. Zarówno w pierwszej jak i drugiej jest ziarno prawdy jednak Alex do osób, które poznał lepiej i im zaufał jest bardzo miły.

Alex uwielbia piłki, zwłaszcza piszczące. Kocha aportować jednak nie zawsze chce oddawać piłkę dla tego warto mieć drugą na podmianę. Na wybiegu zawsze przychodzi na zawołanie. Na spacerach rzadko ciągnie na smyczy, zna komendę równaj. Akceptuje kaganiec. Inne psy raczej ignoruje chyba że podejdą zbyt blisko. Wtedy daje im do zrozumienia że nie życzy sobie tego. W stosunku do nowo poznanych osób jest ostrożny w pierwszym kontakcie jednak gdy kogoś lepiej pozna sam przychodzi po pieszczoty i chce być przytulany.

Nowy opiekun Alexa powinien pamiętać ze nie jest to pies dla każdego. Wymaga cierpliwego, spokojnego ale tez stanowczego podejścia. Przed adopcją trzeba go dobrze poznać, zdobyć jego zaufanie. Alex najlepiej czuł by się w domu z ogrodem. Przy kastracji okazało się ze Alex ma zmiany skórne przez które musiał być ogolony w celu ich wyleczenia.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci poznania Alexa zalecany kontakt z wolontariuszem: 663519009