Back to DUŻE PSY

Alex

P 103/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015r.
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2018r.

Kategoria:

Opis

Alex to duże psie dziecko po przejściach. Został odebrany interwencyjnie w stanie skrajnego zaniedbania, stąd początkowo dużo czasu spędził w schroniskowym szpitalu. Aktualnie jego stan jest dobry. Szczegóły na ten temat można uzyskać u schroniskowych weterynarzy.

Alex dopiero w schronisku poznaje, co to spacer u boku człowieka. Umie ładnie chodzić na smyczy, mimo że ciekawi go wszystko wokół. Jest bardzo komunikatywny i otwarty na człowieka. Z pewnością będzie bardzo dobrym kompanem do wspólnych wycieczek.

Niestety schronisko nie działa na niego najlepiej – atmosfera w nim jest stale napięta, co chwilę ktoś szczeka, lub chce wyjść na spacer. Stresujące otoczenie powoduje, że Alex jest sfrustrowany i szuka sposobu, żeby wyrazić te emocje. Zdarza mu się w stanie silnej ekscytacji szarpać za smycz, dłoń czy rękaw, co przy jego sile może być niebezpieczne. Istnieje prawdopodobieństwo, że kiedyś był tego uczony. Szukamy dla niego opiekuna doświadczonego i konsekwentnego, który jasno wytyczy zasady, wyszkoli go od podstaw (pies nic nie potrafi) i pomoże mu opanować emocje.

Alex chętnie przychodzi na głaskanie, często ,,łasi się”, prosząc o pieszczoty. Na początku może być nieufny, jednak szybko oswaja się z nowo poznanymi osobami. Potrafi ładnie mijać psy, a jego stosunek do nich wydaje się być pozytywny. Koty chętnie by gonił, ale bezpośredniej styczności z nimi nie miał.

Nie jest kandydatem na podwórkowego bodyguarda. Puszczony sam na wybieg szybko się nudzi i desperacko szuka jakiegoś zajęcia. Nie jest nadmiernie aktywny, jednak jako 3-letni owczarek potrzebuje przynajmniej 1,5 h spaceru dziennie. Raczej nie polecamy go do domu z dziećmi.

Kontakt do wolontariusza: 787 863 969