Back to DUŻE PSY

Alex

P 103/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015r.
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2018r.

Kategoria:

Opis

Alex to dorosły, piękny owczarek po przejściach. Został odebrany interwencyjnie w stanie skrajnego zaniedbania, stąd początkowo dużo czasu spędził w schroniskowym szpitalu. Aktualnie jego stan jest dobry. Alex ma problemy z tarczycą, dlatego stale przyjmuje leki. Co jakiś czas pojawiają się też problemy skórne, a warunki schroniskowe niestety utrudniają leczenie. Szczegóły na ten temat można uzyskać u schroniskowych weterynarzy.

Alex dopiero w schronisku poznał, co to spacer u boku człowieka. Zaczyna mu ufać i próbuje budować więź z ludźmi, a my staramy się go do nas przekonać. Jest bardzo komunikatywny i otwarty na człowieka. Stara się bardzo zaprzyjaźnić i pokazuje nam swoje coraz bardziej miłe oblicze. Umie ładnie chodzić na smyczy, mimo że ciekawi go wszystko wokół. Z pewnością będzie bardzo dobrym kompanem do wspólnych wycieczek.

Początki Alexa w schronisku były trudne. Nie bardzo wiedział, jak rozładować pokłady energii, był sfrustrowany i szukał sposobu, żeby wyrazić te emocje (zdarzało mu się w stanie silnej ekscytacji szarpać np.za smycz a także wymuszać różne rzeczy czy wręcz zastraszać). Nie ma się co dziwić, skoro do tej pory raczej nie miał zbyt dobrych skojarzeń z człowiekiem. Dziś takie zachowania są już coraz rzadsze. Nauczył się troszkę „kultury”  i ogłady. Wie, że bycie grzecznym się opłaca i właśnie za dobre zachowania jest nagradzany. Szukamy dla niego opiekuna doświadczonego i konsekwentnego, który będzie pracować nad poprawą zachowań tego wspaniałego czworonoga.

Alex wymaga intensywnej pracy, nauki zasad i wyznaczania granic przy jednoczesnym nagradzaniu pożądanych zachowań. Lubi i chce się uczyć, chętnie współpracuje za smakołyki. Ochoczo przychodzi na głaskanie, często „łasi się”, prosząc o pieszczoty. Na początku może być nieufny, jednak szybko oswaja się z nowo poznanymi osobami.
Grzecznie mija psy na spacerach, ale wciąż jesteśmy ostrożni w bezpośrednim zapoznawaniu go z psimi kolegami. Nie wykazuje do nich agresji, na spacerach obwąchuje je i jest zainteresowany ich towarzystwem. Spotkane koty chętnie by gonił, ale bezpośredniej styczności z nimi nie miał. Nie jest kandydatem na psa stróżującego. Puszczony sam na wybieg szybko się nudzi i desperacko szuka jakiegoś zajęcia. Nie jest nadmiernie aktywny, jednak jako 3-letni owczarek potrzebuje ruchu, spacerów, zabaw oraz przede wszystkim nauki i zajęcia. Raczej nie polecamy go do domu z dziećmi.

Jeśli chciałbyś poznać tego psiaka lub masz jakieś pytania skontaktuj się z wolontariuszami, którzy się nim zajmują.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178, 605 437 786